Kadın ve Çocuk Sağlığı ve Kadın Sağlığı Forumundan Hormon Replasman Tedavisi (HRT) Sırasında Almanız Gereken Ek Takviyeler Nelerdir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hormon Replasman Tedavisi (HRT) Sırasında Almanız Gereken Ek Takviyeler Nelerdir

  Reklam
  Hormon Replasman Tedavisi (HRT) Sırasında Almanız Gereken Ek Takviyeler Nelerdir?
  Diyet yaparken, osteoporoz riskini azaltmak için yeteri kadar kalsiyum ve D vitamini aldığınızdan emin olun. Besin ve ilavelerden günde en azından 1,000mg kalsiyum almak gerekir. Doktorunuz ilavelerin gerekli olup olmadığı konusunda tavsiyede bulunabilir.
  Kuruyemiş, tohum ve yağlı balıklarda bulunan özel yağ asitleri (EYA), eğer cilt kurumaya başladıysa ya da ağrılardan şikâyetçiyseniz çok yararlı olabilir. En iyi EYA’di bal kabağı tohumları, yağlı balıklar, ceviz, keten tohumu, koyu yeşil sebzeler ile susam, ceviz, soya ve ayçiçeği yağında bulunan Omega–3 ve Omega–6 aileleridir. EYA’leri zihinsel ve fiziksel enerjinizi arttırdığı kadar aynı zamanda vajinal kuruluğun ve mesane enfeksiyonlarının önlenmesine yardımcı olabilir. Soya fasulyesi, yonca filizi yada keten tohumu şeklindeki doğal bitki östrojenleri östrojen yenileme terapisi görmediğiniz sürece yararlı ilavelerdir. Hatırı sayılır bir kaynaktan açıklama edindiğinizden emin olun. Akşam çuhaçiçeği yağı ve vitamin E hararete karşı bir tedbir olarak önerilmektedir.


  Paylaş
  Hormon Replasman Tedavisi (HRT) Sırasında Almanız Gereken Ek Takviyeler Nelerdir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kadınların her zaman sağlıklı yada hormonlarında azalma olduğu zaman kalsiyum yönünden zengin besinleri tüketmeleri gerekmektedir.D vitamini ve kalsiyum kadınların her zaman alması gereken besinlerdir.Bunları hormon tedavisi sırasında da almaları gerekiyor.