Kadın ve Çocuk Sağlığı ve Kadın Sağlığı Forumundan Menopozda hormon replasman tedavisi kimlere uygulanır Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Menopozda hormon replasman tedavisi kimlere uygulanır

  Reklam
  Menopozda hormon replasman tedavisi kimlere uygulanır?
  Hormon almasına engel bulunmayan yaşı ne olursa olsun tüm kadınlara doktor kontrolünde uygulanabilir.Tedavi süresinin ne kadar olacağı tartışmalı olup , doktor hastanın genel durumuna göre karar verir. Kesin bir yaş veya yıl sınırlaması yoktur.Tedaviye perimenepoz döneminde başlamak elde edilecek faydalar açısından çok önemlidir. Ana kural bu tedavinin, doktor kontrolünde ve gerekli tetkikler rutin olarak yapılmak kaydıyla uygulanmasıdır ve menapozda hormon replasman tedavisine engel oluşturacak bir hastalığı olmayan bütün kadınlara önerilmektedir. Tedaviye menopoza girdikten hemen sonra başlamak tedavi başarısı için en uygun dönemdir. Ancak hangi yaşta olursa olsun başlamanın yararlı olduğu gösterilmiştir.


  Paylaş
  Menopozda hormon replasman tedavisi kimlere uygulanır Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Menopoza giren kadınların hormon tedavisi olması gerekmektedir.Bu hormon tedavisinin yaş ile alakası yoktur.Kadınların azalan hormonların yerine doktorun vereceği hormonlar kullanılması kadınların sağlığı açısından önemlidir.