Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan Kadın da ihtilam olur mu,kadından meni gelir mi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kadın da ihtilam olur mu,kadından meni gelir mi?

  Reklam
  Erkek olsun kadın olsun ihtilam olur. Meni dışarıya çıkarsa gusül icab eder. Erkek için bu hal tabii olduğu gibi kadın için de tabiidir. Ancak bu hal kadınlarda az görülür. İmam Muhammed`e göre kadın ihtilam olur. Fakat meninin dışarıya çıktığını görmezse ihtiyaten yıkanması daha iyidir. Çünkü kadından çıkan meninin geri dönmesi muhtemeldir.

  Peygamberimizin eşlerinden Hz.Ümmü Seleme yanında Ümmü Süleym adındaki hanım peygamberimize gelerek şöyle sorar:

  -Ya Resulullah! Rüyasında kocasının kendisiyle cinsi yakınlıkta bulunduğunu görürse kadının gusletmesi gerekir mi?

  Bunun üzerine Ümmü Seleme, Ümmü Süleym'e şöyle der:

  -Baltayı taşa vurdun ya Ümmü Süleym! Resulullah huzurunda kadınları küçük düşürdün. Allah iyiliğini versin."

  Ümmü Süleym'de şu cevabı verir:

  -Şüphe yok ki Cenab-ı Hak, gerçeği öğrenmek için utanmayı emretmez. Bizim bilemediğimiz bu durumları peygamberimize sormamız onları bilmememizden daha hayırlıdır.

  Bunu üzerine peygamberimiz şöyle buyurdu:

  -Çıkmaza esas giren sensin. Allah senin iyiliğini versin ya Ümmü Seleme, rüyalanan kadının menisi geldiği zaman yıkanması gerekir." (bk. Ebu Davut,Taharet 95 ; Tirmizi Taharet 82)

  Doyum (Orgazm): Gerilimin sonunda, kadın denetleyemediği ve denetlemek istemediği gerilimin kendini aştığını hisseder. Genelde şu şekilde algılanır: Kadının leğen boşluğu derinlerinde dölyolunun orgazm manşeti denilen bölümünde birbirini takip eden kasılmalarla orgazm kendini belli eder. Sanki bir silkinme nöbeti gibi olur. Orta dereceli bir orgazmda kadın 3-5, kuvvetli bir orgazmda 8-12 kere kasılma hisseder. Başta karın bölgesi kasları olmak üzere hepsi kasılır. Makat çevresi adalelerinde de şiddetli kasılmalar olur.

  Kadında orgazma ulaşmaya bazı yörelerde “gelme” denir. Bu “gelme” erkekteki boşalmaya uyar. Fakat her kadın ve erkeğin her cinsel birleşmede aynı zamanda orgazma ulaşması mümkün değildir.

  Kadının “gelme”si sırasında kadından da bir sıvı (meni) gelir. Bu 0.2-50 ml arasındadır.
  Fakat pek çok kadın bunun farkında değildir.
  (bk. Dr. Margaret Turner, Cinsel Konularda Herkesin Bilmesi Gerekenler, Nil Y. Ank.S. 63v.d.)


  Sorularla İslamiyet  Paylaş
  Kadın da ihtilam olur mu,kadından meni gelir mi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kadının erkekten hiç bir farkı yoktur. Peygamber efendimizin buyurduğu gibi kadın ihtilam olmasa çocuk ona nasıl benzeyecek buyurmuştur. Bu durum onunda guslünü gerektirir.kadınlar rüyalanır mı,  kızlar rüyalanır mı,  kadın rüyalanır mı,  kadınlar boşalırken sıvı gelirmi,  kadinlarda ruyalanir mi,  kizlar ruyalanir mi,  kadinlar ruyalanir mi