Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan Kadınların kendi aralarında kapalı dar bir giyimle badi vs. oturmaları caiz midir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kadınların kendi aralarında kapalı dar bir giyimle badi vs. oturmaları caiz midir?

  Reklam
  Müslüman kadının, Müslüman kadına göstermesi haram olan yerleri, erkeğin erkeğe olan durumu gibidir.
  Bu da diz kapağı ile göbek arasıdır. Yani Müslüman kadınlar birbirlerinin diz kapağı ile göbek arasındaki kısma bakmaları haramdır. Bu nihaî sınırdır. Bundan "baksın" mânâsı çıkmaz. Bu sadece bir ruhsattır.

  Müslüman kadınla gayri müslim kadın arasındaki mahremiyet sınırı da, Müslüman bir kadınla yabancı bir erkek arasındaki sınırdır. Yani gayri müslim (Hristiyan, Yahudi, vs...) bir kadın, Müslüman kadının ancak el, yüz ve ayaklarına bakabilir.

  Kadınlar kendi aralarında otururken de tesettüre riayet etmeleri gerekir.
  Özellikle diz kapağı ile göbek arası ten rengini belli etmeyen bir giysiyle örtülmelidir. Örtülmesi gereken kısımlar için ten rengini belli eden elbiseler giymek caiz değildir.
  S.İslamyt  Paylaş
  Kadınların kendi aralarında kapalı dar bir giyimle badi vs. oturmaları caiz midir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kadınların örtü ve giyimlerine kadın ortamlarında dahi dikkat etmeleri takva özelliklerinden kaynaklanır. Kadınların dahi birbirlerine haram olan kısımları vardır. Dar kıyafet giyerek dikkat çekmek doğru değildir.dar giyinen kapalı kadınlar,  dar giyinen kapalılar,  kapali kadin resimleri,  kapalı kadın resimleri,  dar giyinen kadınlar foto,  kapalı kadın resmi,  kapali kadin foto