Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan kaş alan bir kimsenin ALLAH Tarafından lanetlendiğini biliyorum, fakat saç boyamak... Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  kaş alan bir kimsenin ALLAH Tarafından lanetlendiğini biliyorum, fakat saç boyamak...

  Reklam
  kaş alan bir kimsenin ALLAH Tarafından lanetlendiğini biliyorum, fakat saç boyamak bacaklardaki kılları akmak, bıyık almak, ve en çok merak ettiğim gece uyurken saçın açın olması günahmı kardeşim, bana acil cevap yazarsanız mutlu olucam teşekkürler.


  Paylaş
  kaş alan bir kimsenin ALLAH Tarafından lanetlendiğini biliyorum, fakat saç boyamak... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  • ESTETİK:

  Cenab-ı Allah: “İnsanı en güzel biçimde yarattık.” (Tin:4) diyor ve soruyor: “Ey insan! Seni yaratıp düzgün ve dengeli kılan, seni istediği bir şekilde birleştiren, ihsanı bol Rabbine karşı seni aldatan nedir?” (İnfitar:6-8) Bundan sonra şeytanın saptırma tehlikesine karşı uyarıyor: “Şeytan dedi ki: Kullarını muhakkak saptıracağım. Onları boş kuruntulara boğacağım. Onlara emredeceğimde Allah’ın yarattığını değiştirecekler.” (Nisa:119)
  Estetik; Allah’ın yarattığını beğenmemektir. Zaruret yoksa estetik caiz değildir. Ağzı, burnu, yüzü, göğsü değiştirmek helal olmaz.
  Kendini zorlayanlar zarar görüyor. Mecburiyet olmadan estetik yaptıran lanetlenmiştir.
  Bir hadiste: “Saçını siyaha boyayanın Allah yüzüne bakmaz.” (Ramuz el-Ehadis:92/6) “Süslenmek için yüzünü boyayıp, kaş yolana Allah lanet etsin.” (Age:347/12) denmiştir.
  Güzel görünme uğruna kullanılan malzemelerin cenin artıklarından, insan yağlarından, domuz yağından ve kanından yapıldığı unutulmamalıdır.
  * * *
  Cinsler birbirine benzemekten kaçınmalıdır. Bir hadiste: “Erkeğe benzeyen kadına, kadına benzeyen erkeğe Allah lanet etsin,” buyruluyor. (R.Salihin:1663 + Ramuz el-Ehadis:347/10)
  Peygamberimiz kadının süs eşyası olan altını erkeğe yasaklamıştır.
  * * *
  Güzellik uğruna dövme yaptırma çılgınlığına başvuranlar oluyor. Bu yaratılışa müdahale ve fıtratı bozan şeylerden biridir. Kara bir lekedir.
  Dövme tabaka oluşturduysa, o bölge fıkıhçılarca necis sayılır. Abdest, gusül olmaz.
  Sağlık açısından da zararlıdır. Kanser, AIDS gibi hastalıklara neden olur. Ayrıca psikolojik hastalıkların habercisidir. Sinir iltihaplarına, beyin apselerine neden olabilir.
  Allah resulü dövme yaptırmayı ve yapmayı yasaklamıştır. Hatta lanetlemiştir. Şöyle buyurur:

  • “Allah; dövme yapan, yaptırana lanet etsin.” (Buhari, Libas:82)
  • “Takma saç takana, taktırana, bedene dövme yapan ve yaptırana Allah lanet etsin.” (Ramuz el-Ehadis:347/8)
  • “Sırf güzelleşmek için dövme yapan ve yaptırana, yüzünden tüy yolan ve yoldurana, dişlerini seyrelttirip inceltene, böylece Allah’ın yarattığını değiştirenlere Allah lanet etsin.” (Müslim Libas:120) + (R.Salihin:3/205)
domuz neden lanetlenmiştir,  allah domuzu neden lanetledi,  kaş boyamak günah mı,  allah tarafından lanetlenmek,  kaş boyatmak günahmı,  kas boyamak günah mi,  kaşlarını alan erkek