Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan Hamilelikte cinsel iliski Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hamilelikte cinsel iliski

  Reklam
  Selam hanimlar,
  Esim son zamanlarda bana karsi cok istekli Hemen hemen hergun birlikte oluyoruz Karnim buyudugunden dolayi tabiki benim icin zor oluyor ama esimede hayir diyemiyorum Soyluyorum ama doktor yasaklamadigi icin bisey olmaz diyor Bazen keske ikinci hanimi olsaydi diye dusunuyorum Ne tavsiye ediyorsunuz.


  Paylaş
  Hamilelikte cinsel iliski Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  ve aleykumusselam ve rahmetullahi ve berakatuh

  eşinize hayır demeyin Allah muhafaza onun rızalığı önemlidir ama uygun bir dille zorlandığını söyleyebilirsin

  Hamilelikte cinsel ilişkiyi yasaklayan herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Cinsel ilişkinin kesin olarak yasak olduğu durumlar bayanların adet dönemleri ile hac ve umre için ihramlı bulunulan durumlardır.
  Hamilelik döneminde ise doktorların söyleyecekleri şeyler önem kazanmaktadır. Bu dönemin son zamanlarına kadar cinsel ilişkinin kadına ve karnındaki çocuğa herhangi bir zarar vermediği bilinmektedir. Bu durumda herhangi bir sakınca olmaz. Fakat hamileliğin son dönemlerinde -ki bunu doktorlardan öğrenmelisiniz- anne veya çocuk için zarar söz konusu olursa o zaman bundan kaçınmak dinen de gerekli olur. Çünkü dinimizde “ne zarar vermek vardır ne de zarara uğramak.” (İbn Mâce, Ahkâm, 17; Muvatta, Akdiye, 31; Ahmed b. Hanbel, 5/327.)
  fetvalar 3. 3
  Allah razi olsun hatun baci 4. 4
  Hamileligin ilk Uc ay ve son Uc ayinda dikkat etmeniz gerekir.Hamile oldugunuzdan dolayi hergun iliskiye girmek iyidegildir.Herhangi bir problem olmasada cunki Anne'nin bedeni yorgun dusmektedir.Hamilelikte zorlanmamaniz gerekir bedeninizi yormamaniz gerekir.Eger rahatsiz oluyorsaniz ve korkuyirsaniz. Esinize bunu tatli dille anlatin,ablayis gostermesi gerekir.Cunki burada kendinizi degil Bebegnizi dusunmektesiniz. Tek birini al Takdiri ALLAHtandir INSALLAH.Son aylarda suyun gelmesine bile sebeb oluyor cinsel iliskiye girdi diye degil zorlandigi icin.