Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan Kadına Arka Organdan Yaklaşmak Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kadına Arka Organdan Yaklaşmak

  Reklam

  Kadına Arka Organdan Yaklaşmak

  Kadına arka organdan temas ne şekilde olursa olsun kesinlikle haramdır. Şayet kadın bu işe razı olacak olursa, o da büyük günaha ortak olur. Eşler arası bile olsa anal ilişki livata olarak adlandırılmış olup, yasaklanmıştır.
  Cenab-ı Hak buyuruyor:
  "Ey Muhammed! Sana kadınların ay başı halinden de soruyorlar. De ki: O bir eziyettir Onun için ay başı halinde oldukları zaman kadınlardan çekilin ve temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. İyice temizlendikleri zaman ise Allah'ın emrettiği yerden onlara varın, yaklaşın Şüphesiz ki Allah çok tövbe edenleri de sever, çok temizlenenleri de sever."(Bakara Suresi :222)
  "Kadınlarınız, sizin için bir tarladır. O halde tarlanıza dilediğiniz gibi varın ve kendiniz için ileriye hazırlık yapın. Allah'tan korkun ve bilin ki siz mutlaka O'nun huzuruna varacaksınız. Ey Muhammed, müminleri müjdele!" (Bakara Suresi :223)
  Cinsel ilişki çocuğun çıktığı yerden olmak şartıyla ister kadının yüzü dönük olsun size, isterse arkası, Cenab-ı Hak (C.C.) helal olan yere ekin tarlası diyor. Yani çocuk yetişen doğum olan yer, bunun dışında herhangi bir yerden varmak haramdır.
  Allah Resulu buyuruyor:
  "Kadınlara arkadan varmayınız."
  "Kadınlara arkadan yaklaşana lanet edilmiştir."
  "Allah'ın size emrettiği yerden kadınlara yanaşın."

  Erkeğin cinsel organının sünnet kısmı kadının arka organına sokulmasıyla bu haram işlenmiş olur.
  Karısının tenasül uzvunu bırakıp da livata edenlere, şiddetli tazir lazım olur.  Kaynaklar:
  1) Büyük Kadın İlmihali, Rauf Pehlivan
  2) İlmihal, İslam ve Toplum, Türkiye Diyanet Vakfı
  3) Günümüz Meselelerine Açıklamalı Fetvalar, Mehmed Emre
  4) Tirmizi

  Paylaş
  Kadına Arka Organdan Yaklaşmak Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ayeti kerimede kadınlara size emredilen yerden yaklaşın buyrulmaktadır. Ayeti kerimeye uymayıp aksini yapan kişiler ise lanetlenmiş ve büyük günaha girerler.lavata kadına arka organdan yaklaşmak,  livata kadına arka organdan yaklaşmak,  kadına arka organdan yaklaşmak