Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan Hayız ve lohusalıkta saç boyatılabilir mi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hayız ve lohusalıkta saç boyatılabilir mi?

  Reklam
  Hayız ve lohusalıkta saç boyatılabilir mi?

  Yazar: Sorularla İslamiyet 2011-05-04

  Abdest alırken, yıkanması gereken uzuvlardan birinde kuru yer kalırsa, abdest sahih olmaz. Gusülde ise vücutta, suyun ulaşabildiği her yerinin yıkanması gerekir.
  Bu itibarla, abdest veya gusül alacak kimsenin, yıkanması gereken uzuvlarında, suyun altına ulaşmasına engel olacak bir tabaka bulunmamalıdır. Oje gibi vücut üzerinde tabaka oluşturup da suyun bedene ulaşmasına mani olanlar abdest ve gusle manidir. Abdest veya gusülden önce bunların çıkarılması gerekir. Buna karşılık, tabaka oluşturmayan saç boyası, kına gibi makyaj malzemeleri abdest ve gusle mani değildir.
  Buna göre bayanların özel hallerinde ve lohusalık zamanlarında tabaka oluşturmayan saç boyası kullanmaları gusle mani olmaz.


  Paylaş
  Hayız ve lohusalıkta saç boyatılabilir mi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Saçın boyanması gusle engel teşkil etmiyorsa ister normal günlerde ister lohusa ya da adet dönemlerinde sürülebilir hiç bir sakıncası yoktur.lohusa kadın saçını boyatabilirmi,  lohusayken saç boyanırmı,  lohusalıkta saç boyanırmı,  lohusayken sac boyatılırmı,  lohusa kadin sac boyatabilirmi,  lohusayken sac boyanirmi,  lohusa saç boyama