Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan cinsel doyum tam olarak nedir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  cinsel doyum tam olarak nedir?

  Reklam
  iyi akşamlar.cinsel doyum tam olarak nedir.yani aslında bu konuyu çok araştırdım.ama tam anlamıyla öğrenmek istediğim bilgiye ulaşamadım mesela cinsel doyumun dört evreden oluştuğunu orgazm sonrası çözülme fazının yaşandığından bahsediliyo.her cinsel doyuma ulaşan kişi çözülme fazını yaşar mı?mesela bayandan sıçrayarak sarı bir akıntı çıksa ardından cinsel anlamda içsel bir rahatlama yaşasa fakat bedensel olarak büyük bir gevşeme (çözülme fazı) yaşanmasa bu şekilde de cinsel doyuma ulaşmış olur mu?ya da mesela cinsel istek duyup kendini (özür dileyerek söylüyorum alt bölgesini zorlasa) ve vajinal bölgeden sıçramadan sarı sulu bir akıntı gelse ve yine yalnızca cinsel anlamda içsel bir rahatlama yaşasa fakat yine bedende büyük bir rahatlama,gevşeme hissetmese bu durumda da cinsel doyum yaşanmış olunur mu?


  Paylaş
  cinsel doyum tam olarak nedir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  cinsel doyum tam olarak nedir?  Orgazm (Cinsel Doyum)

  Kadın ve erkeğin cinsel ilişki sırasında birlikte ya da her biri ayrı ayrı duyumsadıkları gerilimin doruk noktaya ulaşıp tüm bedeni kaplayan haz duygularıyla çalkalanmasına orgazm denir.
  Orgazm durumları, eşleri fiziksel açıdan rahatlattığı gibi ruhsal açıdan da sağlıklı kılar.
  Cinsel Tepki Evreleri
  Kadın ya da erkek, cinsel istek heyecanına tam manasıyla kapılmış durumdayken, bir tür cinsel faaliyetle boşalma yolu arar. Hangi aktiviteyi gerçekleştireceği, içinde bulunduğu imkanlara bağlıdır.
  Seçimi ne olursa olsun, kadın ve erkekte vücudun gösterdiği tepki hep aynı yolu izler. Cinsel tepkilerin karşı cinsle cinsel bütünleşmesi ya da kendini tatminden kaynaklanması, fizyolojik açıdan farklılık getirmez. Sadece ruhsal açıdan değişik duyumlar alır.
  Cinsel tepkiler insandan insana değişir. Örneğin bir kadın daha aşk oyunlarının başlangıcında bile çok büyük hazlar elde ederek yükselmeye başlayıp boşalabilirken, bir başka kadın saatlerce süren okşama ve dokunmalar karşısında hislenemeyebilir.
  Cinsel tepkiler birkaç evreye ayrılarak gözlenebilir. Bunları heyecanlanma, düzlük, orgazm ve geri dönüş olarak tanımlayabiliriz.
  Heyecanlanma
  Erkeklerde cinsel heyecanlanmanın göstergesi, ereksiyon yani penisin sertleşmesidir. Bu organın içindeki süngerimsi doku heyecan nedeniyle kanla dolduğundan penisin sertleşmesi, uzaması, kalınlaşması ve dikleşmesi mümkün olur.
  Kadında ise cinsel heyecanlanmanın en belirgin göstergesi, dölyolunun ıslanmasıdır. Etkili uyarım sonucu dölyolu duvarları berrak ve kaygan bir sıvı salgılar. Bu sıvı cinsel birleşmeye hazırlık olarak kısa sürede tüm dölyolunu kaplar. Eğer bu sıvılanma durumu olmasaydı, erkeğin organı kadınınkine kolayca giremezdi ve dolayısıyle her iki taraf da zevk yerine acı duyardı.
  Orgazm: Kadın ile erkeğin cinsel tatmininde önemli bir nokta da orgazm olayıdır. Yani her iki cinsin cinsel doyuma ulaşıp ulaşamamaları önemlidir. Erkek yukarıdaki şartlara göre haftada birkaç kez orgazm olabilirse de kadın, bir ilişkide orgazm olduktan sonra bile kısa sürede tekrar tekrar uyarılabilir ve orgazmlar tekrarlıyabilir. Erkek için bu mümkün değildir. Erkeğin tekrar uyarılabilmesi için yani yeniden orgazm olabilmesi için en asgari birkaç saatin geçmesi gereklidir. Bunun dışında bir sayı erkek için sağlık yönünden sakıncalıdır. Durumun vehametine göre erken ölüm bile sözkonusudur.
  Kadın, cinsel ilişkide doyuma geç ulaşır ve geç çözülür. Bir süre zevkin zirvesinde kalabilir. Erkek ise cinsel doyuma çabuk ulaşır ve çabuk çözülür. Erkek kendisinin orgazm olmasını geciktirebilirse bu çok iyi bir hal olur. Bu sürede eşinin birkaç kez orgazm olmasını sağlıyabilir. Kendisi daha sonra doyuma ulaşabilir. Erkek orgazm olmadıkça bir cinsel ilişki periyodunda penisi sertliğini korur. Kısa sürelerle sertlik kaybolsa bile kısa aralardan sonra sertlik tekrar görülür. Bu şekilde eşini yeterince mutlu edebilir. Bu, herşeyden önce, erkeğin cinsel küitürüne ve iradesini kullanmasına bağlıdır.
 3. 3
  Allah razı olsun..teşekkür ederim.kadının sulu orgazmı,  doyuma ulaşan kadin akintisi