Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan Cinsellik, şehvet duygusu neden yaratılmıştır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Cinsellik, şehvet duygusu neden yaratılmıştır?

  Reklam
  Cinsellik, şehvet duygusu neden yaratılmıştır?,
  Cinsellik, bir nimet midir? Cinsellik, şehvet duygusu neden yaratılmıştır? Cinselliğin amacı sadece neslin devamı mıdır? Cinselliğin ahirete bakan yönleri nedir?

  Elbette, insana verilen her şey bir nimettir. Ancak her nimeti, helalde kullanmak bir şükür olduğu gibi, o nimeti şerde, günahta kullanmak da bir nankörlüktür, emanete bir hıyanettir.

  Ateşin ne kadar büyük bir nimet olduğu malumdur. Ancak bazıları ateşten zarar görse, ateşin yaratılmasının rahmet olmadığını iddia edemez. İnsanlık güzel bir nimettir. Bazı insanlar hayvan gibi bir hayat yaşıyor diye, insanlığın yaratılmasını nasıl çirkin bulabiliriz?

  Cinsellik de bir nimettir. Haramda kullananlar var diye bunun nimet olmadığını iddia edemeyiz.

  Allah Hakimdir, asla abes iş yapmaz. Erkek ve kadının karşılıklı her türlü istek ve arzularını helal yönden tatmin edecek bir eşe ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaçlarını giderirken elbette bazı külfet ve sıkıntılar da olacaktır. İşte cinsel zevk, bu külfetlerin rahat karşılanması için verilmiş peşin bir ücrettir.

  • İnsanların erkek ve kadın olarak iki cins halinde yaratılmasının en büyük hikmeti, şüphesiz insanlık neslinin üretimini gerçekleştirmektir.

  • İkincisi, farklı yaratılan her varlık, farklı yönlerden Allah'ın ilim, irade, kudret ve hikmetini göstermektedir. İnsan nevinin de hiç olmazsa iki farklı sanat eseri olarak ortaya konması da bu amaca hizmet etmektedir.

  • Allah her şeyi çift yaratmıştır. Bu kanun, Allah'ın -eşsiz, şeriksiz- yegâne bir tek, olduğuna delalet etmektedir. İnsan nevinin de bu çift yaratılma kanununa uyması, adı geçen ilahî hikmetin bir gereğidir.

  • İnsan oğlu -ikili sisteme dayalı- yaratılışının gereği olarak, karşılıklı saygı ve sevgiyi paylaşacak bir hayat ortağına ihtiyacı vardır. Kur'an'da da “eşler arasında sevgi ve merhametin konduğuna” işaret edilmiştir. “Yalnızlık Allah'a mahsustur.” atasözü bu gerçeği güzel ifade etmektedir.

  • Cennette Hz. Adem (as) ve Hz. Havva biribirine ihtiyaç duydukları gibi, yine cennete giden insanoğlunun orada da ebedî hayat arkadaşlığına ihtiyaçları vardır. Maddi lezzetler arasında cennetin en güzel manzaralarından biri de aile yuvası olsa gerektir. Kur'an'da buna işaret edilmiştir.

  Kaynak:Sorularla İslamiyet

  Paylaş
  Cinsellik, şehvet duygusu neden yaratılmıştır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Temel gaye üremeyi sağlamaktır. İnsanın da fıtratında yer alan evlenip çoluk çocuğa karışma tabii bir durum olarak karşılanmaktadır. Bunun yanında iki insanın aynı evde her şeye göğüs germeleri için bu gibi nimetler sayesinde olarak düşünülebilir.kadınlar neden yaratılmıştır,  kadınlar neden yaratıldı,  kadın neden yaratılmıştır,  Kadın neden yaratıldı,  kadin neden yaratilmistir,  kadın neyden yaratıldı,  kadın niye yaratıldı