Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan Çocuk Aldırmak Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Çocuk Aldırmak

  Reklam
  S.A. Hocam,
  S.A. Hocam,
  Yaptığınız tüm hizmetlerden dolayı Allah sizden razı olsun.Vaktinizi çok almadan durumumu izah etmek istiyorum.Şu anda 8 aylık hamileyim ve bebeğime 3 aylık iken down sendromu tanısı konuldu. Çocuğumu aldırmayı Rabbime şükürler olsun ki hiç düşünmedim ama şimdi vakit yaklaştıkça şeytanın verdiği vesveselerden korkuyorum. Burası imtihan dünyası ve Rabbimin beni böyle imtihan ettiğini hep aklımda tutmaya çalışıyorum.Vaktiniz olursa sizden bu konuda içimi rahatlatacak destek ve dua istiyorum.

  Aziz mümin,
  Planlanmış ve steril bir hayat talebi müminin talebi olamaz. Sizin yarına çıkacağınızın garantisi mi var. Çocuğunuz sapa sağlam doğdu farz edin, bir yıl, beş yıl, on yıl sonra elini, ayağını, aklını, hayatını kaybetmeyeceğine dair garantiniz olabilir mi? Herkesin 46 kromozomu varken, yavrunuzun ki bir fazla olacak. Kimin hayırlı olacağını Allah bilir. Sapasağlam çocuklarınız size hayır getirmez de down sendromlu belki de sizin için mahza hayır olur.Kim bilebilir ki? Aman sıkı durun, kalbinizi bozmayın, imtihanınızı selamlayın, derdinizin keyfini çıkarmaya ve Rabbinize çilenizle yaklaşmaya bakın.Vesselam.


  Mustafa İslamoğlu  Paylaş
  Çocuk Aldırmak Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Şeytan müslümanların her anından faydalanmaya çalışmaktadır. Bütün insanların hayal ettiği şeyler evlenip çocuk sahibi olmak iken o dönemleri yaşarken karamsarlığa girebiliyoruz.Bu karamsarlıkların şeytandan geldiğini bilerek hareket etmek gerekir.