Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan Sprail taktırdıktan sonra hayız süresi sekizden on güne çıkan kadın nasıl hareket etm Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sprail taktırdıktan sonra hayız süresi sekizden on güne çıkan kadın nasıl hareket etm

  Reklam
  Sprail taktırdıktan sonra hayız süresi sekizden on güne çıkan kadın nasıl hareket etmelidir? Spiral taktırmak abdest alınacak günü etkiler mi?


  Ay halim normalde düzenli vede sekiz gündür, şimdi sprail taktırdım, sekiz günü geçti, bundan böle de geçecek sanırım ben şimdi sekiz günde mi abdest alcam, namaz kılcam yoksa on güne mi tamamlayacam?


  Değerli Kardeşimiz;

  Hayız süresi zamanla değişebilmektedir. Spiral taktırmak da hayız süresini etkiler iki ay üstüste farklılık görülürse hayız süresinin değiştiği anlaşılır. Misal daha önce sekiz gün iken iki ay üstüste on gün olarak gerçekleşirse hayız süresi on gün olarak değişmiş demektir. Bundan sonra on güne tamamladıktan sonra gusül almanız gerekir. On günden sonraki kanamalar adet kanaması olmaz.

  Anlaşılmayan kısım olursa sorunun altındaki yorum kısmına yazabilirsiniz.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör  Paylaş
  Sprail taktırdıktan sonra hayız süresi sekizden on güne çıkan kadın nasıl hareket etm Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  spiral hakkında islami bilgi için teşekkürler 3. 3
  Sprail taktırdıktan sonra hayız süresi sekizden on güne çıkan kadın nasıl hareket etmhayız süresi,  sprail,  on günden sonra