Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan Karı koca arasındaki ilişki Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Karı koca arasındaki ilişki

  Reklam
  Cinsel İlişki Pozisyonları

  - Evlilik hayatı boyunca cinsî münâsbetlerin, şeklen değişmeyen bir vaziyette devam etmesi bıkkınlığa sebeb olabilir. Bunun içindir ki, zaman zaman farklı şekil ve vaziyetleri kullanmaya ihtiyaç görülür.


  - Zamanla değişen lüzum ve ihtiyaca göre, kadına zahmet vermeden daha uygun vaziyetler seçmek, (sırtüstü, yanüstü, dizüstü çeşitli haller) eşlerin tercihine kalmıştır.


  - Genel tercîhler kadın altta yüzyüze ve malûm vaziyette olmakla beraber -döl yolundan olmak şartıyle- çeşitli şekiller mümkün ve meşrûdur.


  - Birincisinde kadın sırt üstü yatar, erkek kadına yüzü dönük olarak üstten yaklaşır. En uygun olanı budur.


  - İkinci pozisyonda ise, kadın üstte olur ve serbestçe hareket ederek cinsî temasta motor rol oynayabilir.


  - Orgazma, boşalmaya yakın pozisyon değiştirmek iyi olur.


  - Boşalma anında kadının üste olması her ikisine de sıkıntı verir.


  - Boşalma esnasında kadının altta erkeğin üste olup, boşalmadan sonra bir müddet o halde kalmaları eşleri rahatlatır. Fakat bütün ağırlık kadının üzerine verilirse, rahat olması gereken hassas bir zamanda kadına sıkıntı verilmiş olur. Bunun için erkeğin diz ve dirsekler ile yataktan destek alıp yükünü hafifletmesi gerekir.

  1)
  2) Edip Köroğlu, Evlilik ve Cinsel Hayat, Motif Yayınları
  Paylaş
  Karı koca arasındaki ilişki Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Eşler arasındaki ilişkide önemli olan karşılıklı birbirlerine olan sorumluluklarını bilmek ve yapmaktır. Bunu bilip yaptıktan sonra gerisi eşler arasında düşünce ve görüşlerine bağlıdır.karı koca arasındaki ilişki,  karıkoca arasındaki ilişki,  karı koca arası ilişkiler,  karı koca arasındaki ,  kari koca arasindaki iliski,  karı koca arasında,  kadın koca ilişkisi