Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan Mahrem konular-İlk Temas Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Mahrem konular-İlk Temas

  Reklam
  İlk Temas
  Zifaf gecesinde sevgi oyunu önemlidir. Sevgi oyunu nâzikâne, erkeğin gelini heyecana getirme tekniği mükemmel olduğu zaman, kadın ne kadar utangaç olursa olsun, yavaş yavaş eşine itimadı çoğalmaya ve rahatlamaya başlar. Ondan sonra teslimiyet duygusu artar, çekingenlik yerine arzu doğmaya başlar.

  Birçok gelini inciten ve ürküten şey, eşlerinin bu gece kaba ve anlayışsız davranmalarıdır. Henüz mahcubiyet içinde bulunan bir gelini, evlilik hayatına yavaş yavaş alıştırmalı. Damat, gelinde arzu uyandırma yollarını aramalı, utangaçlık hislerinden kurtulmasına yardımcı olmalı. Normal bir kadın, belki kocasının arzusunu tahrik etmek için önce çekingen davranır.

  Aslında o, fethedilmekten hoşlanır. Fakat mukavemetin kaba bir şekilde kırılma teşebbüsünü asla hoş görmez. Bunun için damat, nezâket, sabır ve incelik hususlarını asla gözden uzak tutmamalı.

  Gelin de, hayatının belki en heyecanlı anlarını yaşayan eşinin başarısını baltalayacak davranışlardan, mümkün olduğu kadar kaçınmalı

  alıntı


  Paylaş
  Mahrem konular-İlk Temas Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Karşılıklı anlayışın önemli olduğu ilk gecede eşlere büyük sorumluluk düşmektedir. Gelinin çekingenliği anlayışla karşılanarak onu rahatlatma yoluna gidilmeli ve her iki taraf incitmekten sakınmalıdır.