Mumine.com ve İstekleriniz / Eleştirileriniz Forumundan kardeşlerim..çok kötüyüm.. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  kardeşlerim..çok kötüyüm..

  Reklam
  Selamun Aleykum değerli kardeşlerim,

  çok kötü günler geçiriyorum dualarınıza çok ihtiyacım var her namazımın sonunda dua ediyorum ayrıca hacet istihare namazlarımı kılıyorum RABBİM sen hayra çıkar ...
  biz eşimle beraber ing. için uzun dönem öğrenci vizesi için müracaat etmiştik kısmet nasip eşim vize aldı bende eşimin ingilterede okumak dil geliştirmek en büyük hayali olduğundan onu geçtiğimiz ctesi yolcu ettim ... okadar kötüyümki anlatamam evet onu çok sevdiğimden yaptım bunu bense kaldım buralarda ....yemek yemiyorum nerdeyse iştahım kesildi gözlerim çok mutsuz bakıyor en yakın arkadaşım(kardeşim gibidir) öyle dedi..onsuz dayanamıyorum buralarda ...güvenim sonsuz tabiki beni günde 3-4 kez arıyor zaten elinden geldiği kadar oda diyor burdaki insanlarda ahlak kalmamış
  sadece düzen disiplin var diyor yanına gitmem için çok dua ediyor
  beni teselli etmeye çalışıyor geleceksin diye
  ben 1 aydan uzun bir süredir sonucumu bekliyorum önümüzdeki hafta çıkarsa eşime kavuşucam RABBMİN izniyle..çıkmazsa dşye çok korkuyorum onsuz dayanamıyorum
  1 haftada 3 kilo vermişim..
  dua edin bana ne olur


  Paylaş
  kardeşlerim..çok kötüyüm.. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  ve aleykumusselam ve rahmetullah
  Allah cc. hakkınızda hayırlısını nasip etsin kendinizi o kadar koyuvermeyin,sıkıntının arkasından bir ferahlık gelir Allah'ın izniyle.Rabbim yardımcınız olsun..

  Ey iman edenler! Sabır ve namaz ile Allah'-tan yardım isteyin. Çünkü Allah muhakkak sabreden-lerle beraberdir.(Bakara/153)
 3. 3
  Amin Rehnüma kardeşim ALLAH(c.c.) razı olsun
  İnşallah hayırlı sonuç alırım
  çok zor gerçekten RABBIM kimseyi eşinden ayrı bırakmasın 4. 4
  amin senide tez zamanda kavuştursun seda kardeşim Allah yardımcın olsun . 5. 5
  Allah yar ve yardımcınız olsun öncelikle seda abla.inanın çok üzüldüm sizi böyle üzgün görünce çünkü siz çok sevdiğim üyeler arasındasınız.nasıl üzüldüğünüzü tahmin ediyorum bence sabredin Rabbim inşallah hakkınızda hayırları nasib etsin.Hayırlı bir şekilde umarım eşinizin yanında olursunuz.sizi dualarımda unutmıyacağım sizde kendinizi harap etmeyin dua ediniz vede sabrediniz.selametle.. 6. 6
  İnşallah zuhal kardeşim Allah bin kere razı olsun sendende üzüntüme ortak olduğunuz ve dualarınızda beni hatırlayacağınız için..bende sizi çok seviyorum ..RABBIM buyuktur o herşeyın en hayırlısını doğrusunu bizim için bilir kalbimizden geçeni okur
  RAbbım inanıyorum bizi kavuşturacak düzlüğe çıkaracak
  ama çok zor böyle beklemek insanı endişelendiriyor
  aslında biz aciz kullarız elimizden geleni yapsak gerisini yüce RABBIME bıraksak herşey ne iyi olucak...ama fıtrat gereği illa endişe duyuyoruz dua ediyoruz ama biryandanda kendimiiz yıpratıoruz
  elde değil ...ALLAH tekrar razı olsun canım kardeşim RABBIM senınde gönlüne göre versin
  hayırlı geceler.. 7. 7
  De ki: 'Hiç şüphe yok ki yegane rehberlik Allah'ın rehberliğidir ve biz Alemlerin
  Rabbine kayıtsız şartsız teslim olmakla emrolunduk. (En'am 6-71)

  Ne kadar üzüldüğünüzü tahmin ediyorum degerli kardesim bende ayni acilari yasiyor ve paylasiyorum sizinle 2 yildir hasret yasiyorum esime biraz farkli sebeblerden dolayi ama gercekten cook Aci bende tam 10 kilo verdim, lütfen sizde kendinizi yipratmayin .
  Sabredin Rabbim inşallah hakkınızda hayırları nasib etsin.Hayırlı bir şekilde umarım en yakin zamanda Eşinizin yanında olursunuz kavusturur Rabbimiz.
  Sizide dualarımda unutmayacağım sizde dua ediniz ve hep birlikte teslim olanlardan olalim insaAllah.
  Rabbim es Selam ismi serifi ile yolunuzu ve kainattaki tüm kardeslerimizin yolunu selamete cikarsin.Sonsuza olan ask ile saygilar. 8. 8
  ne kadarda güzel yazmışsınız kardeşim benim..ALLAH razı olsun
  bende sizin için dua edeceğim biran önce hayırlısıyla eşinize kavuşmanız için
  Sizede saygılar bende hatice kardeşim,
  Selam ve dua ile, 9. 9
  Ey Rabbimiz bize sabır, cesaret ve sebat ver, kâfirlere karşı bize yardım et! Bakara: 250

  Ey Rabbimiz, bizi doğru yola ilettikten sonra kalblerimizi kaydırma! Bize, tarafından rahmet bağışla! Lütfu en bol olan sensin Ali İmran: 8

  Rabbim yar ve yardımcın olsun bir an önce eşine kavuştursun biz bu dünyada bir sınavdayız Rabbim hayırlı sınavlar nasip etsin... 10. 10
  AMİN...ALLAH razı olsun Ervanur Hocam...
  Selam ve dua ile, 11. 11

  --->: Selamun Aleykum kardeşlerim..çok kötüyüm..

  AMİN...ALLAH razı olsun Ervanur Hocam...
  Selam ve dua ile,  Rabbim sizdende razı olsun kardeşim hocalık kim ben kim ama beni bu makama layık gördüğünüz için çok teşekkürler Rabbim inşaAllah hocalık yolunda ilerleyen kullarından eylesin...

  İnsan, maruz kaldığı sıkıntılı takdirlere nefsinin isyan etmeyip itaat etmesi için duâ etmeli, hakkında hayırlısını dilemelidir. Peygamberimiz (sav) böyle sıkıntı içinde kalan kimseye duâ tavsiye buyurmuştur. Onu okumalı, Allah'a teslim olmalıyız. Duâ şöyledir:

  "Bismillâhi alâ nefsi ve mâlî ve dînî. Allahümme raddınî bi-kadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî, hattâ lâ uhibbe ta'cîle mâ ahhartehu ve te'hîra mâ acceltehu."

  "Allah'ım, senin ismine, malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah'ım, hükmüne beni razı kıl, kaderimde olanı bana mübarek kıl ki, te'hir ettiğinin acelesini, acele ettiğinin de te'hirini istemeyeyim. Nefsimin isyanını önle, teslimini sağla."


  Onların verdiği sıkıntılara sabretmekle günahlarınızın affedileceğini ve sevap kazanacağınızı düşünün. Size neden sıkıntı verdiklerinin gerçek sebebini bulmaya çalışarak o hususlara dikkat ediniz.

  Sabır ruhun bir melekesidir, güzel bir huydur. Tahammülü zor ve nefse ağır gelen şeylere katlanmak ancak sabır ile olur. Bir hakkı müdafaa ve muhafaza etmek için gösterilen sebat, sabretmekle mümkündür. Allah'ın emirlerini yerine getirmek, aklın ve dinin hoş görmediği ve nefsin meşrû olmayan istek ve arzularına mukavemet edebilmek, hayatta elde olmadan başa gelen ve insana büyük elem ve keder veren bela ve musîbetlere karşı koyabilmek ve bunların üstesinden gelebilmek için sabırlı olmak ve sabretmeye alışmak lazımdır.

  Bütün faziletlerin anası, hayatta muvaffak olmanın ve kemale ermenin sırrı bu güzel özelliktir. Her türlü rezaletin sebebi sabırsızlık veya gerektiği kadar sabır gösterememektir. Sabır her faziletin üstünde bir değer taşır. "Şüphesiz Allah Teâlâ sabredenlerle beraberdir" (el-Bakara, 2/153, 155).

  Sabrın sonu selamettir, başarıdır. Sabır acıdır. Fakat sonucu tatlıdır. Hz. Peygamber (s.a.s); "Sabreden başarıya ulaşır' ; "Sabır başarının anahtarıdır"; "Sabır bir ışıktır"; "Sabır cennet hazinelerinden bir hazinedir"; "Sana sıkıntı veren şeylere karşı sabretmende bir çok hayır vardır" buyurarak sabrın faziletini anlatmıştır.

  Hz. Peygamber (s.a.s); "Sabır, acı bir olayın yaptığı sarsıntıya karşı ilk anda gösterilen tahammüldür" (Buhârî, Cenâiz, 32) sözüyle bir felaketle ilk karşılaştığı zamandaki sabrın önemini vurgulamıştır. Sabretmek, mahkûmiyete, meskenete ve zillete razı olmak, haksız tecavüzlere, insan haysiyetine gölge düşürecek saldırılara katlanmak ve bunlara ses çıkarmamak anlamına gelmez.Çünkü meşru olmayan şeylere karşı sabretmek caîz değildir. Bunlara karşı içten elem duymak ve bunlarla mücadele etmek gerekir. İnsanan kendi gücü ve iradesiyle üstesinden gelebileceği kötülüklere katlanması ya da karşılayabileceği ihtiyaçları karşısında gevşemesi sabır değil, acizlik ve tembelliktir. Rasulullah (s.a.s); Ya Rabbi! Acizlikten ve tenbellikten sana sığınırım" (Buhari, Cihad, 25) diye dua etmiştir.

  "Mü'minin işi hayrete şayandır. Zira işinin hepsi onun için hayırlıdır. Bu özellik yalnız mü'mine özgüdür. Zira sevinirse şükreder. Bu ise onun için hayırlıdır. Başına belâ gelirse sabreder. Bu da onun için hayırlıdır" (Riyâzüs-Sâlihin, 1, 54).

  Bizim için mutlaka hayırlı olduğuna inandığımız sabır, bütün peygamberlerin ortak sıfatıdır. Allahın dinini tebliğ ederken hepsi çeşitli sıkıntılara uğramış, kendilerine eziyet edilmiş, yurtlarından çıkarılmış. Hükümdarlar tarafından zindana atılmış ama onlar daima sabretmişlerdi. Kuran-ı Kerimde peygamberlerin sabrını dile getiren pek çok ayet-i kerime vardır. Rasulullahın hayatı ise baştan sona en güzel sabır örnekleri ile doludur. Bu sebeple her müslümana düşen görev, kurtuluşun sabırda olduğunu düşünerek, Allahtan sabır dilemek ve sabırlı olmaktır.


  Muminem --->: Selamun Aleykum kardeşlerim..çok kötüyüm..

 12. 12
  ALLAH razı olsun..İnşallah RABBIM bızleri hocalık mertebesine çıkmayıda birgün nasip eder..
  Dediğiniz gibi dua ederek RABBIMden hayırlı sonucumu isteyeceğim sabredeceğim
  RABBIM sen yardım et bizlere..
  AMIN 13. 13
  Seda abla noldu gidebildin mi?? 14. 14
  Aleyküm selam
  sedacım Rabbim selamete çıkarsın en kısa zamanda kavuşmayı nasip eylesin.dua edelim kardeşim ayrılıklarımız ebedii ayrılık değilde, geçici ayrılık olsun inş.
  Selam ve Dua ile...