Diğer Kategoriler ve İslamda ve Dünyada Kadın Forumundan Allah'ın Resulü cinsel hayatla ilgili farzlar ve haramları mümin kadınlara öğretmesi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Allah'ın Resulü cinsel hayatla ilgili farzlar ve haramları mümin kadınlara öğretmesi

  Reklam
  Allah'ın Resulü cinsel hayatla ilgili farzlar ve haramları mümin erkeklere ve kadınlara ayrı ayrı öğretiyordu. Fakat cemaat namazına erkekler yanısıra kadınlar da katıldığı için müşterek öğretimde bulunduğu zamanlar da oluyordu.

  Şu hadîsi müşterek öğretime bir misal olarak verebiliriz:

  Yezîd kızı Esma (r.anha) bizzat şahit olduğu olayı şöyle anlatıyor.
  (Bir namaz sonrasıydı.) Çevresinde erkekler ve kadınlar (ayrı ayrı) oturuyorken Allah'ın Resulü (suali içeren bir üslupla) şöyle buyurdu:

  -Galiba (içinizde) karısı ile yaptıklarını açıklayan erkeklerle, kocası ile yaptıklarını anlatan kadınlar var?

  Topluluktan bir cevap çıkmayınca şöyle dedim:


  - Evet, var Ya Resülallah! Allah'a yemin ederim ki erkekler de bu şekilde konuşuyorlar. Kadınlar da böyle laflar ediyorlar.

  (Benim bu açıklamam üzerine) Allah'ın Resulü şu talimatı verdi:

  -Cinsel hayatınızı açığa vururcasına konuşmayınız. Bu şekilde konuşan erkek ve kadın, erkeği dişisine raslayan ve insanlar kendilerine bakıp dururken erkeği dişisinin işini bitiren erkek ve dişi şeytan gibidir." (Ebü Davud, Nikah: 49)


  Kadınlar da Cinsel Konularda Bilmediklerini Hz. Peygambere Sorarlardı:
  Ümmü Süleym Hz. Peygamberin eşlerinden Ümmü Seleme'nin (r.a.) komşusuydu. (Zaman zaman) O'nu ziyaret ederdi. Bu ziyaretlerinden birinde Allah'ın Resulü çıkagelince O'na sordu:

  -Ya Resülallah! Rüyasında kocasının (veya bir başka erkeğin) kendisiyle cinsî münasebette bulunduğunu gören kadının yıkanması gerekir mi? Ne buyurursunuz?

  (Böylesine bir sualin sorulmuş olması utandırmış olacak ki) Hz. Ümmü Seleme, Ümmü Süleym'e yönelerek şöylece serzenişte bulundu:

  -Allah iyiliğini versin. Baltayı taşa vurdun Ya Ümmü Süleym! Allah'ın Resülü'nün huzurunda kadınları küçük düşürdün.

  -Şüphesiz ki Allah gerçeği bildirip emretmekten utanmaz (ve utanılmasını da emir buyurmaz.) Bizim kesin olarak bilmediğimiz hususları Allah'ın Resulü'ne sormamız o hususlarda (gerçekleri) görmez-bilmez bir körlük içinde olmamızdan daha hayırlıdır.
  (Ümmü Süleym'in sualinin ve gerekçesinin doğruluğunu onaylamak için)

  Allah'ın Resulü: "Allah asıl senin iyiliğini versin. Çıkmaza giren sensin Ya Ümmü Seleme!" dedi ve sualin cevabı olarak da şöyle buyurdu:

  "Evet Ya Ümmü Süleym! Rüyalanan kadının menisi geldiğinde yıkanması gerekir." (Ahmet b. Hanbel, Müsned: 6/377.) Gusül abdestinin farz olması için kadının rüyada ilişkide bulunmuş ve boşalmış olması lazımdır.
  alıntı.  Paylaş
  Allah'ın Resulü cinsel hayatla ilgili farzlar ve haramları mümin kadınlara öğretmesi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kainata örnek ve eğitici olarak gelen peygamber efendimiz erkeklerin bilgilendirdiği kadar kadınlarında bilgilenmesi ve erkekler kadar onların da öğrenmeleri gerektiğini bildiğinden her ikisine de bilgi vermiştir.islamda farzlar,  allahın farzları,  mümine kadınlar sitesi