Diğer Kategoriler ve İslamda Tesettür Forumundan Açık saçık giyinen kadınlara baktığımızda asıl suçlu kim olur? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Açık saçık giyinen kadınlara baktığımızda asıl suçlu kim olur?

  Reklam
  Günümüzde birçok bayanın çok açık giyindiğini görüyoruz. Hatta bunu abartanlar, daracık giysiler, mini etekler vs. giyenler var. Bir erkek olarak bunlara ister istemez gözümüz kayıyor. Fakat bakan kadar tahrik edenin de rolü yok mudur bunda?
  Cevap:

  Allah Teâlâ Nur suresinin 30. ayetinde erkeklere harama bakmamalarını, 31. ayette de kadınlara harama bakmamalarını ve süslerini kendilerine yabancı olan erkeklerden gizlemelerini emretmiştir.

  “(Resulüm!) Mümin erkeklere söyle; bakışlarını kıssınlar, edep yerlerini korusunlar. Onlar için temiz olan budur. Allah, onların ne yaptıklarından haberdardır.”

  “Mümin kadınlara da söyle; bakışlarını kıssınlar ve edep yerlerini korusunlar…” (Nur, 24/30-31)

  Açık saçık giyinen kadın, Allah’ın bu emrini tutmadığı için günah işlemiş olur. Bu şekilde giyinen kadınlara bakan erkekler de Allah’ın harama bakma yasağını çiğnemiş olur. Yani her ikisi de günahkârdır. Burada erkeklerin kadınları veya kadınların erkekleri suçlaması gerekmez. Her bir birey kendi sorumluluğun bilinciyle hareket ederse herhangi bir sorun çıkmaz. Bazı kadınların açık saçık giyiniyor olması erkeklere, onlara bakma hakkı vermez. Peygamberimizden nakledilen şu hadisi de unutmamak gerekir:

  “Gözün zinası bakmaktır.” (Buhârî, İsti’zan, 12)


  fetva.net


  Paylaş
  Açık saçık giyinen kadınlara baktığımızda asıl suçlu kim olur? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Açık saçık mini elbiseler ile giyinmiş kadınları gördüğümüz zaman hemen başka yerlere bakmak ve ikinci defa bakmamak gerekir.İlk bakıştan kaçmak bazen mümkün değildir.Göz görür.Fakat uzun süreli inceler gibi bakmak doğru değildir,göz zinası olur.açık seçik resimler,  açık giyinen kadın yorum,  acık sacık fotolar,  saçık seçik resimler,  acık sacık resimler,  acik sacik resimler,  acik secik resimler