Diğer Kategoriler ve İslamda Tesettür Forumundan Eşim açılmamı istiyor, ne yapmalıyım? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Eşim açılmamı istiyor, ne yapmalıyım?

  Reklam
  Ben iki sene önce kapandım, namaza başladım. Almanya'da yaşıyorum. İlk başlarda kapanmam eşimi rahatsız etmedi ama sonra "açıl" diye tutturdu. Utanıyor herhalde benden Alman arkadaşlarına karşı. Ben direniyorum ama bazen bu baskılara dayanamayacak gibi oluyorum. "Boşanacağım senden açılmazsan" diyor. Açılmam günah, biliyorum. Fakat ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?
  Cevap:

  Örtünmek Allah’ın açık emridir. Hiçbir sebep Allah’ın emrinin terk edilmesini gerektirmez. Dinimize göre Allah’a isyan olan bir konuda yaratılmışlara itaat edilmez. Sabırlı olun, direnin ve bu durumun Allah’ın emri olduğunu ona her defasında anlatmaya çalışın. Eğer bundan dolayı sizi boşarsa o zaman Allah’tan daha hayırlısını isteyin. Göreceksiniz, hakkınızda daha iyi olacaktır. Bir ayette Allah Teâlâ şöyle buyurur:

  “Eğer kadın, kocasının başkasına yönelmesinden veya yüz çevirmesinden korkarsa karşılıklı uzlaşmalarında bir günah yoktur. Uzlaşmak hayırlıdır. Nefisler ise kıskançlığa hazırdır. Eğer iyi davranır ve korunursanız bilin ki, Allah yaptığınız şeylerin iç yüzünü bilir.

  Çok kararlı olsanız bile kadınlar arasında adil davranmaya güç yetiremezsiniz. Öyleyse bir tarafa büsbütün meyledip diğerini ortada bırakmayın. Eğer uzlaşır ve çekinirseniz bilin ki Allah bağışlar ve ikramda bulunur.

  Eşler boşanacak olurlarsa, Allah her birine bir imkân vererek onu diğerine muhtaç olmaktan kurtarır. Allah’ın imkânları geniştir ve yerinde karar verir.” (Nisa 4/128-130)
  fetva.net


  Paylaş
  Eşim açılmamı istiyor, ne yapmalıyım? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hayatımızda etrafımızda böyle olayları çok görmekteyiz.Ya kadının kapanması istenir yada açılması.Doğru olan bir Müslüman erkeğin karısından bunu istememesidir.Fakat ille de açıl diyorsa bu konuda uzlaşmaya varmak gerekir.kocam açılmamı istiyor,  kocam acilmami istiyor,  eşim açılmamı istiyor