Diğer Kategoriler ve İslamda Tesettür Forumundan Kadın-erkek karışık spor salonuna gitmek caiz midir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kadın-erkek karışık spor salonuna gitmek caiz midir?

  Reklam
  Ben bir spor salonuna gidiyorum. Fakat kadın-erkek aynı spor salonu paylaşıyoruz. Yani havuz beraber, spor salonu beraber… Kadınlar denizdeki gibi mayolu, bikinili... Spor salonlarında da bacakları ve kolları açık. Dinen bir sakıncası veya günahı var mıdır?
  Cevap:

  Bir erkeğin avret bölgeleri açık olan kadınlarla aynı mekânda spor yapması caiz değildir. Allah Teâlâ, şöyle buyurmuştur:

  “Mümin erkeklere söyle, gözlerini önlerine indirsinler ve avret yerlerini korusunlar. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdardır.” (Nur, 24/30)

  Ayrıca Peygamberimiz “gözün zinası, bakmaktır” (Buhari, İsti’zan, 12) buyurarak harama bakılmaması gerektiğini vurgulamıştır. Dolayısıyla Müslüman bir birey olarak böyle bir ortamdan uzak durmanız gerekir.
  fetva.net


  Paylaş
  Kadın-erkek karışık spor salonuna gitmek caiz midir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bunu dinen caiz olup olmadığından çok ahlaken uygun olup olmadığına bakmak gerekir.Spor salonunda yapılacak olan müsabakalarda giyim kuşamların hareketlerin önemi büyüktür.karışık spor salonu,  spor salonuna gitmek caiz mi