Diğer Kategoriler ve İslamda Tesettür Forumundan Başörtüsü nasıl bağlanmalıdır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Başörtüsü nasıl bağlanmalıdır?

  Reklam




  Kadının başını örtmesi farzdır ancak bunun sınırları nelerdir? Mesela başörtüsünün illa ki göğüsleri kapatması gerekir mi? Sadece baş ve boynun kapatılması yeterli midir? Bu şekilde örtünmenin hükmü nedir? Günümüzde tesettüre fazlaca dikkat edilmiyor. O zaman bunca insan Kuran'ın hilafına mı yaşıyor? Bu konularda bilgi verir misiniz?
  Cevap:

  Nur Suresinin 31. ayetinde başın örtülmesi özellikle emredilmiş ve örtünmenin na-sıl yapılacağı da belirtilmiştir.

  “Başörtülerinin bir kısmını yakalarının üstüne vursunlar….” (Nur 24/31)

  Eskiden kadınlar yakaları açık elbiseler giyinirler, boyunları ve göğüs kısmı gözükürdü. Bu emirle başörtülerinin bir bölümüyle boyunlarını ve yakalarını örtmeleri istenmiştir.

  Boyun, boğaz ve gerdan kısmı zaten örtülü olanların başörtüsü ile bir kez daha buraları örtmesi gerekmez. Ama dar bir elbise giymiş de göğüsleri belli oluyorsa geniş bir başörtüsü ile buraları da örtüp gizlemesi gerekir.
  fetva.net


  Paylaş
  Başörtüsü nasıl bağlanmalıdır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam




  Baş örtüsü şekli niyet ve görevine göre yapılmalıdır.Yani göğüs ve boyun kısmı da kapatmalıdır.Fakat giyilen elbise zaten kapalı ise baş örtüsünün sadece saçları örtmesi yeterlidir.



islama göre türban nasıl bağlanır,  dinimizde başörtüsü nasıl bağlanır,  islama göre başörtüsü nasıl bağlanır,  islama göre eşarp nasıl bağlanır,  dinimize göre başörtüsü nasıl bağlanır,  dinimizce başörtüsü nasıl bağlanır,  islamda baş örtüsü nasıl kapatılmalı