Diğer Kategoriler ve İslamda Tesettür Forumundan İSLAM hijab - MÜSLÜMAN KADIN baskı görüyorlar? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İSLAM hijab - MÜSLÜMAN KADIN baskı görüyorlar?

  Reklam
  İSLAM hijab - MÜSLÜMAN KADIN baskı görüyorlar?

  Duygu hala geleneğe köle, çünkü Müslüman kadınların Hicap ya da dış kaplama giymek o toplumda devam ederse, o kadar ki bu baskının bir sembolü olarak görülüyor ki. Batı toplumunda kadın kurtuluş ve bağımsızlık onlar ilk Hicap kaldırmak sürece imkansız olduğunu söylüyor. Bu görüş doğru değildir.Müslüman kadınlar bazen yüz ve gizler vücutlarının geri kalanı kapsayan dış kaplama giyersiniz?
  Yüce Allah Kur'an-ı Kerim, Fasıl 33, Ayet 59 diyor ki: "Ey Peygamber sizin eşleri ve kızları ve mümin kadınlara, onların insanlar üzerindeki dış giysiler döküm gerektiğini söyleyin; iyi olduğunu, bu da bilinmesi gerekmektedir (! gibi) olarak değil, taciz olmak. " Ve Fasıl 24, Ayet 31:; onlar bunların ne görünür dışında kendi güzellik ve süs ekran gerektiğini; "Ve onların bakışları ve namuslarını korumalarını gerektiğini Mümin kadınlara da söyle onların göğüslerinin üzerine kendi eşarp çizmek gerekir ki - "

  tüm dünyada Müslüman kadınların dini bir gereklilik ve saygının bir işareti değil, dışında bir yanlış yönlendirilmiş duygusu olarak Hijab giyiyorsun "gelenek." Allah için bir kadın itaat hem bir işareti ve inancını bir tezahürüdür. Tesettür Müslüman dini kimliğinin bir parçasıdır. Kadınların haysiyet ve kendine saygı verir.

  Islam kadınlar zayıf ve yapamaz günaha karşı olan sorun erkeklere şekilde değil organları kapsayan komutlar. İslam, kadın ve erkek kız ve erkek bütün durumlarda bile, mütevazi elbise değil, toplum içinde "çıplak" ortaya kumanda edilir.

  kısa bir etek ya da bir-takan erkekler için kullanılabilir olduğunu sinyal gönderebilir elbisesi ile, bu yüzden Hicap sinyalleri, yüksek sesle ve net görmek gibi: ". sana yasak" Giyen Hicap taciz ve erkeklerden dişi korur.Hepsini görmek için kendi kendine özel görüntülemek için acıdım edilmelidir batı kadınlardır.

  Amerikalı, Ruth Anderson, şöyle demiştir: ". Hicap geri kalmışlık, cehalet ya da zihinsel yetersizlik işareti, ama bir kadının görevi ve onun doğru değil"

  Hijab bir kadın yüksek istisnai bir değere sahiptir ve hangi gizli tutulması gereken bir mücevher gibidir.Tesettür Giyim ki Müslüman kadınlar yapmak bir seçimdir. Hicap atmak veya vücudunun bir kısmının İlahi Kanun kapsamındaki sipariş açmak içinse İslami ilkeler ve kadınların temel İslami inanç itaatsizlik etmektir.  kaynak.yabancı bir siteden ceviri yapılmıştır.:9  Paylaş
  İSLAM hijab - MÜSLÜMAN KADIN baskı görüyorlar? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Giyim şekli kadınların bir yansımasıdır.Yani duygu ve düşüncelerini bir şekilde belli eder.Kapalı olan bir kadınla çok açık giyiniş miniler ile gezen bir kadının saygınlığı bakış açısın göre değişmektedir.hijab çıplak kadınlar