Diğer Kategoriler ve İslamda Tesettür Forumundan Namaz kılmayan, tesettürüne dikkat etmeyen kadın boşanır mı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Namaz kılmayan, tesettürüne dikkat etmeyen kadın boşanır mı?

  Reklam
  Namaz kılmayan, tesettürüne dikkat etmeyen kadın boşanır mı?

  Dinî vazifelerini ihmal edip, tesettürünü yerine getirmeyen kadını bırakmaktan ziyade irşat ve ıslahı için tutmak daha faziletli bir yaklaşımdır.

  Helâl olmasına rağmen Allahın en sevmediği şey, boşamaktır. Boşamakla netice çoğu zaman değişmez, belki durum daha da kötüye gidebilir. Bu sebeple boşamak çare olarak görülmemeli, ıslah ve irşat için sabırla gayret gösterilmelidir.

  Bir hadîste kadının kaburga kemiğinden yaratıldığına dikkat çekilmektedir. Bilindiği üzere kaburga kemiği yaratılışta eğik şekilde yaratılmıştır.

  Kendi haline terk edilirse eğri kalır, doğrultmak istenirse kırılır. Öyle ise, ne büsbütün kendi haline terk edilmeli, ne de zorlayarak doğrultmaya çalışılmalı, belki kısmen feragat ve fedakârlıkla orta yol bulunmalıdır.
  Ahmet şahin


  Paylaş
  Namaz kılmayan, tesettürüne dikkat etmeyen kadın boşanır mı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kadınlara nasihat etmek ve kılık kıyafetleri hakkında fikirleri söylemek gerekir.Aile hayatını huzur ve güven içinde tesis etmek gerekmektedir.Bu nedenle hemen boşanmak yerine biraz hoşgörülü olmak ve sabretmek gerekir.namaz kılmayan eş boşanırmı