Diğer Kategoriler ve İslamda Tesettür Forumundan Tesettürsüz bir bayanla evlenmek caiz midir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Tesettürsüz bir bayanla evlenmek caiz midir?

  Reklam
  Cevap

  Değerli Kardeşimiz;


  Tesettürsüz bir kızla evlenmek caizdir. Ama eşinin tesettürlü olmasına önem veren bir insan için ilerde problem olabilir. Ve bu boşanma sebebi olabilir.

  Bazan problemleri zamana havale edersiniz, tedrici olarak, yani üstüne fazla gitmeden yavaş yavaş kendi seyrinde ve olgunluğunda çözümlenir.

  Bazı problemler de vardır ki, zamana havale etmek çare olmaz, teşhisini yapar yapmaz çözümü için belli prensipleri çalıştırmak icap eder. İşte sualde geçen mesele bu ikinci sınıf probleme girmektedir. Şöyle ki:

  Açık olan bir hanım ya çalışıyordur, işi icabı hemen tesettüre girmesi mümkün gözükmemektedir. Evlenince işten ayrılacaktır, böylece örtünmeyi engelleyen durum zail olacaktır ve örtünecektir.

  Veya çevresi, ailevi durumu itibariyle birtakım engelleri tek başına aşamamaktadır, yahut mücadelede yeterli performansı gösterememektedir, netice itibariyle bir türlü arzu ettiği kıyafete girememektedir.

  Bu iki halin dışında bir başka hal daha vardır: İleride, evlendikten sonra tesettüre gireceğini, sizin istediğiniz gibi giyinip kuşanacağına söz veren kişi, bir kere bu konuda sizin kadar hassas ve bilinçli değildir. Tesettürü, olsa da olur, olmasa da olur, gibi bir yaklaşımla yanlış bir değerlendirmeye tabi tutmaktadır.

  Böyle bir insanla müşterek bir hayata “evet” demek beraberinde birtakım geçim riskleri getireceğinden teşebbüs etmemek en güzelidir. Çünkü evlilikte en başta gelen husus, inanç ve düşüncede birlik ve ortaklıktır. Diğer şartlar zamana bırakılabilir.
  s.i.e


  Paylaş
  Tesettürsüz bir bayanla evlenmek caiz midir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanların evlenirken kendi değer ve inanışlarına uygun biri ile evlenmesi ileride olabilecek aile huzuru için önemlidir.Şayet siz kapalı bir ayan istiyorsanız açık biri ile evlenebilirsiniz.Fakat ileride kapanmasını ister iseniz,zaten ben evlenirken açıktım diyebilir.tesettürsüz bayanla evlenmek,  açık bir bayanla evlenmek,  tesettürsüz kadınla evlenmek,  tesettursuz kadinla evlenmek,  açık bayanlarla evlilik caiz midir ,  tesettursuzluk bosanma sebebi midir,  islamda açık bayanla evlilik