Diğer Kategoriler ve İslamda Tesettür Forumundan Sözlüme tesettüre girmesi için neler anlatabilirim? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sözlüme tesettüre girmesi için neler anlatabilirim?

  Reklam
  Sözlüme tesettüre girmesi için neler anlatabilirim?


  Çok sevdiğim ve evlenmeyi düşündüğüm sözlüm açık bir insan. gerçi ayiplanacak kadar açık giyinmiyor. Fakat genede ona açık giyinmenin günahını, daha kapalı giyinmesi yada isterse kapanması konusunda bilgi vereceğim ayetler falan var mı? Ona nasıl yaklaşmalı yada neler söylemeliyim? Zorlamak istemiyorum, keşfetsin istiyorum..

  Değerli Kardeşimiz;

  Kur'an-ı Kerîm'de gözlerin haramdan korunması hakkında şöyle buyurulur:

  "(Ey Muhammed!) mümin erkeklere söyle, gözlerini zinadan sakınsınlar, ırzlarını ve namuslarını korusunlar. Böyle davranmak onlar için daha temiz ve daha hayırlıdır. Şüphesiz ki Allah yaptıklarınızdan haberdardır. (Ey Muhammed!) Mümin kadınlara söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını ve namuslarını korusunlar. Görünmesi kaçınılmaz olanlar dışında ziynetlerini göstermesinler" (en-Nur, 24/30-31).

  Kadının karşı cinsin, kötü amaçlı bakışlarından korunması için önemli bir tedbir de onun yüzü, elleri ve ayakları dışında kalan yerlerinin, yabancı erkeklere karşı örtülmesidir. Âyetlerde şöyle buyurulur:

  "Mümin kadınlar... baş örtülerini yanlarına sarkıtsınlar" (en-Nur, 24/3 1) .

  "Ey peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle. Her hangi bir ihtiyaç için dışarıya çıkarken, dış örtülerini üzerlerine alıp örtünsünler. Bu, onların başkaları tarafından tanınıp rahatsız edilmemeleri için daha uygundur. Allah çok mağfiret edici ve çok merhametlidir" (el-Ahzab, 33/59).


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör


  Paylaş
  Sözlüme tesettüre girmesi için neler anlatabilirim? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  s.a şunu sölemek istiyorum,belki açtığım konuyu da okursunuz,size sunu tavsiye ediyorum,haddim olmayarak.ben su anda açığım b,ir ay sonra düğünümle birlikte kapanıcam ve bahsettim çok zorluk çektim ailemle .ve karsı tarafa da kırıldığım nokta su .kapanmayı kabul etmeseydim,beni tanımadan sadece iyi bir insan olduğum için beni istemeye gelmediler.sadece kapanıcam dedim ,böle oldu.sizden ricam sizde sözlünüze doğru olanı anlatın ona kitaplar alın anlatın destek olun,ama örtünmezsen beni kaybedersin imajı vermeyin.bu daha fazla soğutucu olur .eminim siz yumuşak davranır sanız ve sevdirirseniz.bir gün o bunu yapıcaktır.siz istediğiniz için değil allah rızası için ve kendi isteğiyle olur.ben kendim zorluğunu yaşadığım için nacizane fikrim,yanlış düşünüyorsam kusura bakmayın ama su yandan takdir ettim ona değer veriyosunuz ki ahiretini düşünüyorsunuz .ve dahada önemlisi o kadar ince bir davranış ki onu zorlamadan bunu yapmaya çalışmanız .Allah ikinizinde yanında olsun insallah .Allaha emanet olun.açık giyinmenin günahı,  sözlüme mesaj,  hangi konuyu anlatabilirim