Diğer Kategoriler ve İslamda Tesettür Forumundan s.a ben bir ay sonra evlenicem ve kapanıcam nasipse.ama işte bu böyle kolay bir cümle Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  s.a ben bir ay sonra evlenicem ve kapanıcam nasipse.ama işte bu böyle kolay bir cümle

  Reklam
  s.a ben bir ay sonra evlenicem ve kapanıcam nasipse.ama işte bu böyle kolay bir cümle olamadı .ailem tamamen açık ,kapanmaya tamamen ters bakan ,dinden bir haber yaşayan insanlar .inançları bazılarının var bazıları ise tamamen inançsız .

  benim hep aklımda bir gün kapanmak vardı.hep istedim.okurken yapmak istedim annem sinir kırizleri geçirdi asla dedi .kalp hastası üsteleyemedim.kaldı.ve neyse okulum bitti .4 sene arkadaşlık ettiğim kişi arkamda durdu ve beni istemeye gelicekti .ama işte sorunlar böle başladı .babası demiş ki asla açık bir kız alamazsın ,kapanmayı kabul etmezsem beni istemiycekler.ağladım ağladım .çok kızdım hersey örtü mü dedim.iyi bir insan olmam anlamsız mı ....derken tamam dedim ve aileme konuyu açtım ,ağlama krizleri bunalım ,,,,bir çoğu beni red etti o örtü başındayken senle konuşmıycaz.nasıl bunu yapabilirsin .bu arada sartlerdan biride çalışmıycak öğretmenlik yapmıycaktı.biz seni bu kadar okuttuk ev hanımı olucaksın ve kapanıcaksın ha..
  Allah rıza sını mı kazanıyosun babasının gözüne girmek mi .daha ne laflar .ve hep kendimle savaştım.herkez bana sırt döndü.ve ne yaparsan yap dediler ve beni istemeyerek verdiler .nişan akşamım kabustu.ve 6 ay geçti ,bir çok yol kat ettik ,dünürler birbirine ısındı falan derken .bizimkiler dediler ki biz her sartı kabul ettik ,biz kızımıza düğün istiyoruz ,siz memleketinizde ne yaparsanız yapın.ailemin aldığı cvp su biz çalgılı düğüne gelmeyiz.ve yine gerginlik.herkez bana gene sırt döndü.su anda açığım evlendiğim gibi kapanıcam.ve çok düşündüm neden bana bırakmadılar bu seçimi ,neden tam hazır olduğumda kapanmadım .ve neden kayınpederim ve validem anlayış göstermediler ailemle geçirdiğim son aylar o kadar zor ki.onlarada hak veriyorum ama ,benim yaşadıklarımı tahmin edemezsiniz.

  çoğu zaman kendime soruyorum,sevdiğim den vaz geçmemek için mi allah rızası için mi ama bir yanım diyor zaten istiyordun ,bak allah daha erken nasip etti diyorum.şimdi 1 ay sonra kapalıyım nasip olursa ,şimdi evde namazımı kılıyorum kıyafetlerime dikkat ediyorum.nasıl olursa olsun sükür insallah ömrüm olursa kapanmak nasip olucak.ama gerçekten çok zor oldu duyduğum lafları ,ve davranışları tahmin edemezsiniz.su anda hala kafam karışık dua nızı eksik etmeyin lütfen umarım doğru ve hayırlı olanı yapıyorum dur.fikrinizi almak istedim .hepiniz Rabbime emanet olun.


  Paylaş
  s.a ben bir ay sonra evlenicem ve kapanıcam nasipse.ama işte bu böyle kolay bir cümle Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bu hususta Kur’an-ı Kerimde iki ayet mevcuttur. Bu ayetlerde Cenab-ı Hak gayet açık bir şekilde mealen şöyle buyurmaktadır:
  “Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin hanımlarına söyle, evlerinden çıktıklarında dış örtülerini üzerlerine alsınlar.”(1)

  “Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, namuslarını da korusunlar, zinetlerini açmasınlar, bunlardan görünen kısmı müstesnadır. Başörtülerini de yakalarının üzerini kapatacak şekilde iyice örtsünler.”(2)
  Ayetlerde mü’min kadınların nasıl örtünecekleri, hangi yerlerini açabilecekleri açıkça belirtilmiyor. Fakat şu mealdeki hadis-i şerif ayetleri tefsir ediyor. Peygamberimiz (a.s.m.) baldızı Hz. Esma’ya hitaben, “Ey Esma! Bir kadın adet görmeye başlayınca el ve yüzünden başka yerini yabancılara göstermesi caiz değildir.”(3)

  Demek ki, büluğ çağına gelmiş olan Müslüman bir hanımın başını kapatması hem Allah’ın hem de Peygamberin emridir. Yani yüz kısmı açık kalacak şekilde başın kalan kısmını, boyun ve göğüsleri örtmek farz-ı ayndır. Açmak ise bir farzın terki sayıldığından haramdır. Allah ve Resulünün emrini dinlemediği için günahkar olmakta büyük bir mes’uliyet altına girer. Günahkar olan kimse, bu günahından kurtulmak için tevbe istiğfar eder, Allah’tan affını diler.
  Ve bir günah işledikleri veya nefislerine zulmettikleri zaman, Allah’ı anarak günahlarının bağışlanmasını isteyenler, hem de yaptıkları günahta bile bile ısrar etmemiş olanlar. İşte onların mükafatı, Rablerinden bir mağfiret ve ağaçları altında ırmaklar akan Cennetlerdir. Orada ebedi olarak kalacaklardır. Güzel amel yapanların mükafatı ne güzeldir.”(4)
  Demek ki, bir tevbenin kabul olması, bir günahın affa liyakat kazanması için hiçbir mazeret yokken o günahta ısrar edilmemesi şartı aranmaktadır.

  Bu husustaki bir hadisin meali şöyle:
  Mü’min bir günah işlediği zaman kalbinde siyah bir nokta belirir. Eğer o günahtan el çeker, Allah’tan günahının affını dilerse, kalbi o siyah noktadan temizlenir. Eğer günaha devam ederse, o siyahlık artar. İşte Kur’anda geçen ‘günahın kalbi kaplaması’ bu manadadır.”(5)
  Her bir günah içinde küfre gidecek bir yol vardır” sözü mühim bir gerçeği dile getiriyor. Şöyle ki, bir günahı işlemeye devam eden insan zamanla o günaha alışır, terk edemez bir hale gelir. Bu alışkanlık onu gün geçtikçe daha büyük manevi tehlikelere sürükler. Günahın uhrevi bir cezasının olmayacağına inanmaya, hatta Cehennemin bile olmaması gerektiğine kadar gider. (6)

  Böyle bir tehlikeye maruz kalmamak ve şeytanın telkinlerine kanmamak için bir an önce tövbeyi icap ettirecek günahı terk ederek insanın kendine çeki düzen vermesi gerekir.

  1) Ahzah Suresi, 59,
  2) Nur Suresi, 31,
  3) Ebu Davut, Libas 33,
  4) Al-i İmran Suresi, 135-136,
  5) İbn-i Mace Zühd 29,
  6) Lem'alar s7, Mesnev-i Nuriye s115.


  Mehmet Paksu

  berrak bacım Allah cc yar ve yardımcın olsun. bu dünyada her insanın bir sınavı vardır senin sınavında o şekildeymiş. burda sana düşen sabretmek ve asla başörtünden vaz geçmemek ailen içinde sürekli dua et Rabbim hidayet versin ve beni anlasınlar diye.
  ama asla örtünden vaz geçme o her şeyden daha önemli...

  birde aşağıdaki konuyu okuyun

  http://www.muminem.org/konudisi-soru...html#post30975

  http://www.muminem.org/konudisi-soru...html#post30978 3. 3
  esselamün aleyküm kardeşim
  rabbim hayırlısıyla kapanmayı nasib etsin.kardeşim sen zaten kapanmayı hep istemişsin ama ailen karşi çıktığından vede annenin hastalığından dolayı onları ikna edememişsin.ama rabbim karşina dindar bir aile çıkartmış.çok şükür.onlarsa kapalı gelin istediklerinden aileni ikna etmek baya zor olmuş.ama Allahın izniyle nişanlanmiş vede bir ay sonrada evleneceksin bence buraya kadar ikna edebilmişsin.karar senin kararın kimse sana istemediğin bişeyi yaptıramaz sen istemessen sen sevdiğin kişi için değil Allah rızası için kapanacaksındır.sen evlenidikten sonra kapanışına eşinden başka kimse bişey diyemez.Ailen tabii önce karşı çıkarlar ama sonra senin kararına saygı duyacaktırlar Allahın izniyle.herşey sabırdır.sabret ve dua et kardeşim rabbim sana hakkıyla kapanmayı nasib eder inşallah. sadece dua et vede sabret kardeşim rabbim inşallah en güzel şekilde kapanmayı nasib eder.selam ve dua ile
 4. 4
  allah razı olsun düşünceleriniz benim için önemli kapanmak konusunda tabi ki asla vaz geçmiyorum .ve bence dinen tabi ki kapanmak var,örtü var.
  sadece dedim ya sanki onların baskısıyla olucak ,ben keşke hazırım yapıcam deseydim .yada evlendiğim zaman kendi isteğimle yapsaydım.şimdi Allah yukarda saklayamam diyorum ki kendime sen bunu Allah rızası için mi yoksa sevdiğini kaybetmemek için mi yapiosun....ne kadar kendim istiyo olsamda.sonra birde diyorum ki kendime ya nasıl olursa olsun bu sana nasip oldu diyorum ,hemde kendi ailen böyleyken sen istedin Allah nasip etti diyorum .böyle çelişkiler işte .umarım hakkıyla kapananlardan olabilirim. 5. 5
  Berrak kardeşim öncelikle hayırlı ramazanlar hayırlı paylaşımlar..
  hikayemiz aslında çok birbirine benziyor ama ben çok şükür aştım o günleri..okumanı tavsiye ederim kardeşim
  sen örtünme konusunda taviz verme RABBIM yardımcın olacaktır inşallah..
  aşağıdaki yazımı okumanı tavsiye ediyorum

  http://www.muminem.org/tesettur-hakk...yacim-var.html

  asla ama asla ailen eşin kim olursa taviz verme mümine kardeşim ALLAH yardım ediyor göreceksin ama layıkıyla örtün sana nasihat benden..(naçizane) örtünmeyi beceremeyenlerden olma kastım okadar çok varki
  RABBIM ıslah eylesin ..
  Selam ve dua ile, 6. 6
  tesekkür ederim kardeşim yazını okudum eminim beni çok iyi anlıyorsundur Allah razı olsun ,dua ediyorum gercekten .Allahım insallah hakkıyla kapanmayı nasip eder .umarım bu zor günler geride kalır ve esimle çok mutlu olurum.iman dolu bir yuvam olur insallah. 7. 7
  Seni çok iyi anlıyorum berrak kardeşim senin geçtiğin badireleri inan bende atlattım..dularını asla eksik etme her 5 vakit namazının sonunda hep dua et niyaz et Rabbimden..Rabbım dualarına cevap verecek inşallah..birde "hacet namazı" kıl 2 yada 4 rekat yatsı namazından sonra..özellikle cuma akşamları yap bunu kardeşim..İnşallah çok mutlu oluruz iman huzur dolu bir yuvamız olur seninde benimde(bende nişanlıyım 1 aya kadar evleniyorum RABBImın izniyle)
  selam ve dua ile, 8. 8
  inşallah benim güzel kardeşim tavsiyeni uygulıycam demek seninde düğününe az kaldı ne kadar benzer yönümüz var dediğin gibi Allah bizi çok mutlu etsin insallah .Rabbime güvendim çıktım bir yola.güzel tavsiyen için saol kardeşim Allah yar ve yardımcımız olsun .Rabbime emanetsin. 9. 9
  Canım kardeşim ALLAH razı olsun ne güzel yazmışsın AMin İnşallah Rabbım hakeden kullarını mutlu huzurlu kılsın inşallah sende Rabbıme emanetsin
  Hayırlı geceler.. 10. 10
  S.a ben 3.5 senelik evli bir bayanım.Eşim hep tesettürlü bir eş istiyordu ama hiç baskı yapmadı nitekim oğluma 5.5 aylık hamileyken umre ziyareti nasip oldu ve döndüğümde başımı açmadım.Oğlum şimdi 2 yaşında..Eşim çok memnun oldu fakat ailem üstelik hacı olmalarına rağmen ve annem ve halalarım kapalı olmasına rağmen karşı çıktılar hala da karşılar zaman zaman onların yanında başımı açmak zorunda kalıyorum hiç istemeyerek de olsa...Çok bocalıyorum, bunalıma giriyorum ben ne yapıyorum diye..bana daha erken neden şimdi kapandın gibi laflar ediyorlar üzülüyorum, eşinin baskısı ile mi kapandın diyorlar ki eşim istersen aç başını bile diyor yani karışmaz hiç....hep dua ediyorum rabbim başımı açmayı nasip etme diye ama açmak zorunda kalıyorum
  ne yapmam lazım yardım edin

  berrak kardeşim allah yar ve yardımcın olsun 11. 11

  --->: s.a ben bir ay sonra evlenicem ve kapanıcam nasipse.ama işte bu böyle kolay bir

  sevdiğinin,kıymet verdiğinin sözünü dinle ablacım..eğer Rabbini gerçekten onlardan çok seviyorsan;Sevilmeye En Layık Olan Rabbim için değer değil mi her sıkıntıyı çekmeye..
  anlamadığımı düşünmeni istemem zira bende sizden farklı bir ortamda hemen hemen aynı sıkıntıları yaşadım..bunun dehşetini bilirim..ama hamdolsun hiçbir zaman yaptığımdan sıkıntı duymadım..hep şükrettim Rabbime..bana herşeye rağmen hidayetini nasib ettiği için..her söylenen sözde daha fazla bağlandım değerlerime..Allah onlardan razı olsun;onların vesilesiyle öyle bir hale geldimki Rabbimin adını duymak içime tatlı bir sukunet veriyor..Bunlar imtihan dünyasının ufak sınavları ablam..bizden doğru dediklerini değil doğru olanı yapmamız isteniyor..Allah katındaki Hakk doğruyu...
  inşaAllah taviz vermezsiniz sizin için özel duada edeceğim inşaAllah namazdan sonra..
  Allaha emanet olun..


  Muminem --->: s.a ben bir ay sonra evlenicem ve kapanıcam nasipse.ama işte bu böyle kolay bir

 12. 12
  Selamun aleyküm
  Sayın kardeşlerim ablalarım,

  berrak kardeşim öncelikle Allahu Teala sana sabır sebat kalbinde Allahın emrini yerine getirmenin hazzını lutfeylesin, cümlemize de inşaAllah...
  Yaşadığın sıkıntılar var çok doğru ama sen Allahın emrini yerine getirdiğin için bi çeşit cihat ediyorsun kanımca... Sen doğru olanı yaptın,, Zaten Örtünmeyi istiyormuşsun bu evlilik ve eşinin ailesi eşi buna bir vesile olsun.. Şunu unutmaki biliorsundur örtünmek apayrı bir yaşam biçimidir. Bir insan bunu ancak Rabbinin rızasını kazanmak için göğüsleyebilir. Dünyevi sebepler bir süre sonra kişiyi tatmin etmez ve görevini yerine getirmeyebilir. Ama ötelerden dilediği bir şey oldu mu bu görevini yerine getirmesini tetikler...

  Biliyorsundur belki Musab bin Umeyr radiyallahu anh da annesi konusunda çok zorluklar çekmş. Annesi iman etmesinden ötürü kendisine kötü davranmış ama şöyle birşey varki ailen ile alakanı elbette hiiç kesmeyeceksin fakat EĞER Allahın emirleri ile ailenin istekleri arasında bir çelişki varsa ailenin yada kim olursa olsun onun dediklerinin hç bir önemi yoktur. Allah Bu imtihanı Alnının akıyla geçmeyi nasip etmesin ümmeti Muhammede sav.

  ozey2506 kardeşime gelince,
  Ne mutlu size ki Allahu Teala size de tessettürü lutfeylemiş.berrak kardeşime dediğim şeyleri siz içinde söylüyorum... Hiç bocalamayın kardeşim! çünkü Allahın emri ile çevredekilerin istekleri hususunda bir anlaşmazlık oldu mu tabii ki seçilecek sonuç bellidir. Bir insana nasıl buluğa girdiğinde mükellefiyetler başlıyorsa örtünmek için de 'daha erken' laflarına aldanmayın.Eşiniz aç başını bile dememeli aslında... Siz doğru bildiğiniz yoldan taviz vermeyin, göreceksiniz ki zorluklara karşın Allahın emrini yerine getirebilme cihadınızdan ötürü kalbinizde o işi yapma mutluluğunu hissedeceksiniz.
  İnşaAllah yazdıklarımı görürsünüz...
  Allaha emanet olun 13. 13
  Allah razı olsun kardeşim hayırlı paylaşımın için... 14. 14
  Allah cümlemizden razı olsun mü'min kardeşim bizleri sırat-ı müstakimden ayırmasın. Amin.kapanıcam,  büyük 4rekat hacet namazı,  nasıl kapanıcam,  eşim başını açmak istiyor,  karım başını açmak istiyor,  yeni kapanıcam,  nasil kapanicam