İslamda Hacc ve Önemi Bölümü ve İslamda Kurban ve Hükümleri Forumundan M.E.C VAKFI Kurban Organizasyonu Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  M.E.C VAKFI Kurban Organizasyonu

  Reklam
  ——-

  Yurt dışı ve yurt içi kurban organizasyonlarının giderek arttığı bir dönemde, kurbanın bir ibadet olduğu bilinciyle, bu ibadeti layıkıyla yerine getirme hassasiyetleri taşıyan kurban organizasyonlarını araştırmak ve kurban etlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlamak ayrı bir zorunluluk haline geldi.

  Uluslar arası sivil toplum kuruluşlarından olan Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, düzenlediği uluslararası kurban organizasyonu ile bu konularda oldukça tecrübeli kuruluşlardan birisi. Merkezi Avustralya’da bulunan MEC Vakfı (MEC Foundation), son 5 yıldır düzenlediği kurban organizasyonuyla Endonezya’daki yardıma muhtaç gerçek ihtiyaç sahibi yüzbinlerce aileye yardım elini uzatıyor.

  Yerel halkın neredeyse tamamı tarafından tanınan vakfın çalışmaları; kurban faaliyetlerinin ana merkezi olan Yogyakarta eyaletinin üst düzey yöneticileri, eyalet sultanı ve medya tarafından her yıl ilgiyle takip ediliyor. Organizasyonun büyüklüğü ve yapılan yardımın mahiyeti karşısında memnuniyetlerini ve hayranlıklarını ifade eden Endonezyalılar kurban bağışlarının önemli bölümünün Türkiye’den yapılmış olmasına da ayrıca seviniyorlar.

  Bu organizasyon sayesinde dünyanın dört bir köşesine yayılmış, en ücra köşelerde bulunup birbirini “bilme” imkanı olmayan onbinlerce insan arasında dostluk bağları kuruluyor ve kardeşlik duyguları oluşuyor.

  Bu anlamlı faaliyete siz de ortak olmak ve sevdiklerinizi de ortak etmek için bu yıl ki organizasyonu kaçırmayın… Detaylı bilgi ve online kurban bağışı için mecvakfı sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Paylaş
  M.E.C VAKFI Kurban Organizasyonu Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir çok kurum vekalet yolu ile kurbanlıkları keserek farklı ülkelere fakir olan kişilere dağıtır. Bazı Müslümanlar bu kurumlara vermeyi tercih ederken bazıları da kendileri keserek dağıtır.