Müslüman Hanımlar ve İslamda Boşanma Hukuku Forumundan Boşanmış Kadının Şehvetle İmtihanı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Boşanmış Kadının Şehvetle İmtihanı

  Reklam
  SORU:Selamünaleyküm hocam, ben evlenmiş ve bir yıl sonra ayrılmış bayanım, bir kız çocuğum var, elhamdüllillah örnek, Müslüman bir anne olmaya çalışıyorum, kızımı da İslam dini üzere büyütmeye çalışıyorum. Tek başınayım, her Allaha şükürler olsun, her şey güzel, namazlı abdestli bir anneyim, ama tek problemim var, biyolojik olarak zorlanıyorum, ayrıldığıma da 2 yıl oldu, zor dayanıyorum, zina yapmaktan korkuyorum, şehvet duygularımı yatıştırmak için, ne yapmam gerekiyor? Eşimden başka hiç erkek tanımadım ve takva sahibi olmaya çalışıyorum, ama dediğim gibi, nereye kadar? Ne zaman doğru yoldan kayacağım diye korkuyorum, lütfen bana yârdim edin, ne yapmam gerekiyor? Kotu anne olamam, örnek anne olmalıyım. Cevabinizi Allah rızası için bekliyorum.
  CEVAP:
  Selamünaleyküm. Aman kendinize dikkat edin. Muhakkak evlenmelisiniz, muhakkak! Evlenmekten başka bir şeyle kendinizi zaptedemezsiniz. Orada evlenin veya başka bir yerde evlenin. Sizi yavrunuzla beraber kabul edecek birini bulamazsanız, bir erkeğin ikinci hanımı olma pahasına bile olsa evlenin. Allah sizi korusun, ayağınızı sabit tutsun. Çok endişelendik sözlerinizden. Sakın şeytana bir dakika bile fırsat vermeyesiniz. Sizden, iyi haberler bekleyeceğiz. Size çok dua edeceğiz.


  Paylaş
  Boşanmış Kadının Şehvetle İmtihanı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Boşanma durumunda veya bekar olanlar mümkün mertebede erken evlenmeye özen göstermelidirler. Evliliğin hemen olması söz konusu olmadığında peygamberimizin bir sahabi için tavsiye ettiği oruç tutulması kişinin kendini dizginlemesi için fayda sağlayacaktır.