islamda Aile ve İslamda Aile Kavramı ve Önemi Forumundan Evlilikte Sihirli Reçete... Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Evlilikte Sihirli Reçete...

  Reklam
  Hadis-i şerifler üzerine yaptığı sohbetleri çok sevilen ve beğenilerek izlenen hocalardan Amr Halid Bey’in anlattığı yaşanmış bir hikâyeyi sizlerle paylaşmak istiyorum:
  Bir gün bir arkadaşım dedi ki bana: ‘Eşimi görmeye bile dayanamıyorum artık! Çok itici geliyor, yüzüne bile bakmak istemiyorum.’ Ona dedim ki: “Bak sana sihirli bir reçete söyleyeceğim, uygula bunu, sonuç alacaksın inşaallah.” “Yok” dedi, “Artık hiçbir şey fayda etmez, bitti bu iş!” Israr ettim, razı oldu. İnanır mısınız bir ay sonra geldiğinde gözleri parlıyordu:
  “Haklıymışsın!” dedi. “Kalplerimizi birleştiren Rabb’ime şükürler olsun!”
  Evet, bu “sihirli reçeteyi” bizler de uygulayalım inşaallah. Hiç değilse şu mübarek Ramazan günleri boyunca. Kendimizi zorlayalım, utangaçlıklar, ihmalkârlıklar ve sıkılganlıklardan sıyrılalım. Sadece eşler arasında değil, tüm aile bireylerini kapsıyor “sihirli reçete”.
  Bu reçeteye yaşadığımız şu çağda o kadar muhtacız ki. Bizler ne kadar muhafaza etmeye çalışsak da ne yazık ki adeta elimizden kayıyor tüm değerlerimiz. Modern hayatın süslü tuzakları bir bir çeliyor can tanelerimizi, göz bebeklerimizi. Bir bir avlanıyor taptaze yürekler pusudaki avcılarca. “Elimizde bir tek ailemiz kaldı” derken, o da gidiyor göz göre göre.
  Bir şeyler yapmalı değil miyiz acilen? Bu son ümit kaynağımız, sığınak noktamız da yok olmadan bir şeyler yapmalıyız geç kalmadan.
  İlk işimiz, aile içi münasebetleri ve muhabbeti pekiştirmek olmalı. Peki, nasıl olacak bu? Aile içi diyaloglarımızı, hayatımızı nasıl düzeltecek ve ailemizi muhafaza edeceğiz? Ancak bunu başarırsak, kurumaya yüz tutmuş aile ağaçları tek tek yeşermeye durur ve kurtarılabilirse, ancak o zaman gelecekten umutlu olabiliriz!
  Efendimiz aleyhisselam bir hadislerinde şöyle buyurmaz mı: “Dünyada cennete girmeyen, ahiret cennetine giremez.” Gelin evlerimizi cennetlerimiz yapalım! Bunun için önerilen ve hatta denenip netice alınan “sihirli reçete” şöyle: “Ailemizle birlikte el açıp Allah’a dua ve ibadet etmek.”
  Evet hep birlikte, topluca! Ailemizle; birlikte namaz kılacağız, birlikte dua edeceğiz. Birlikte Kur’an okuyacağız. Rabb’imize birlikte şükür edeceğiz. Ve her “elhamdülillah”ta, Rabb’imizin bize nimetlerini, O’nun tarafından nimetlendirildiğimizi düşüneceğiz.  Sihirli Reçete

  Ailemizle birlikte Kur’an okuyacağız; 1 sayfa bile olsa.
  Birlikte namaz kılacağız; 2 rekat bile olsa.
  Birlikte Rabb’imizi zikredeceğiz, 2 dakika bile olsa.
  Birlikte dua edeceğiz; kendi kelimelerimizle, dilimiz döndüğünce.
  Birlikte bir aileye iftar ettireceğiz yada ramazan disinda yemege davet edecegiz.
  (Ama yemeklerin hazırlanmasına tüm aile katkıda bulunacak)

  Bakın ondan sonra Rabb’imizin rahmeti nasıl iniyor tek tek evlerimize.
  Nasıl olmazları olduruyor Rabb’imiz (cc).
  Nasıl cennetten bir köşeye dönüşüyor evlerimiz.
  Kalpler nasıl ısınıyor, nasıl diriliyor çöle dönmüş yürekler...
  Denemek gerekiyor!
  Sonuca siz de inanamayacaksınız!alıntı  Paylaş
  Evlilikte Sihirli Reçete... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  kardeşim bu konuyu eşimle birlikte okuyacağız ALLAH razı olsun kardeşim 3. 3
  ALLAH razi olsun ravza kardesim cok güzel bi paylasim 4. 4
  ALLAH razı olsun kardeşim çok güzel bir paylaşım.ben elhamdürillah namazımı kılıyorum ve her kılışımda eşimide davet ediyorum.o bir türlü kılmıyor en azından iki rekat kıl benimle beraber diyorum ama o hiç yanaşmıyor.ne yaparsam yapayım bir türlü olmuyor.belkide bu yüzden evimizde hiç huzur yok.sanki ikimizde birbirimizden nefret ediyoruz. 5. 5
  ALLAH razı olsun kardeşim çok güzel bir paylaşım.ben elhamdürillah namazımı kılıyorum ve her kılışımda eşimide davet ediyorum.o bir türlü kılmıyor en azından iki rekat kıl benimle beraber diyorum ama o hiç yanaşmıyor.ne yaparsam yapayım bir türlü olmuyor.belkide bu yüzden evimizde hiç huzur yok.sanki ikimizde birbirimizden nefret ediyoruz.

  evinizi cennet bahçesinden bir köşe yapmak sizin göreviniz

  Allah aranıza iyi geçim versin 6. 6
  amin kardeşim cümlemize iyi geçim versin. ama ne yapsamda yapayım olmuyor. 7. 7
  Ancak bunu başarırsak, kurumaya yüz tutmuş aile ağaçları tek tek yeşermeye durur ve kurtarılabilirse, ancak o zaman gelecekten umutlu olabiliriz!ısınma duası,  kalplerin ısınması için dua,  namaza ısınmak için dua,  eşe ısınmak için dua,  namaza ısınmak için ne yapmalı,  isinma duasi,  eşine ısınmak için dua