islamda Aile ve İslamda Aile Kavramı ve Önemi Forumundan Anti Aşk Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Anti Aşk

  Reklam
  Anti Aşk

  Bir hayatı yok etmek, o hayatı ayakta tutmaktan çok daha kolaydır.
  Sevgiyi yok etmenin kısa yolları.
  Bir hayatı yok etmek, o hayatı ayakta tutmaktan çok daha kolaydır. Hayatınızın kararmasını istemiyorsanız, şimdi sayacağımız bu sevgi yok edici yollara asla girmemeğe çalışın. Bunların aslında o kadar da önemli olmadığını düşünebilirsiniz ama emin olun ki er ya da geç her şeyin çok kötü olacağına sebep olacaktır. Şimdi sayacaklarımızın herhangi birisini halihazırda yapıyorsanız, hemen şimdi, geri dönün ve bir daha asla bunu denemeyin.
  Konuşmamak.
  Eşler, güzel konuşmalıdır. Belki biraz klişe bir cümle oldu ama aslında çok doğru bir söz. Siz bir eş olarak, duygularınızı, korkularınızı, sevdiğiniz şeyleri ve korkularınızı eşinizle paylaşabilmelisiniz. Bir eş olarak birbirinizi tam tanıyıncaya dek çok açık ve doğru olmalısınız.
  Bencillik.
  Sadece kendinizi düşünmek, kendi ihtiyaçlarınız, kendi istek ve arzularınıza, kendi işlerinize odaklanmak, sorun yaratabilir. Evlendiğiniz zaman, artık “ben” gidiyor ve yerine “biz” geliyor. Eşinizin duyguları, istek ve arzularına önem verin. Bu konuyla ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız mutlaka eşinizle bu konuyu paylaşın, hiçbir zaman onun bütün istek ve arzularını tamamen bildiğinizi zannetmeyin.
  Kinci olmak.
  Bazen çok küçük bir kırılganlık çok büyük bir öfkeye dönüşebilir ve aynı hızla da büyük bir kırılganlığa yol açabilir. Kırılganlık ve ökenize odaklanarak eşinizi affetmeği deneyin. Sürekli ona karşı öfkeli olamazsınız, böyle olursanız, sadece kendinize zarar vereceksiniz. Hayat ortağınızla konuşarak sorunlarınızı gidermeğe çalışın. Eşinizi affetmek hayatınıza tat katar.
  Eşinizle konuşun ve sorunlarınızı birlikte çözmeğe çalışın, eşinizin hatalarına göz yummak aranızdaki sevgiyi artıracaktır.
  Aldatmak.
  Eşinizin size kadar ait olmasını istiyorsanız siz de eşinize o kadar bağlı olun. Evlendikten sonra artık eşinize karşı bazı sorumluluklarınız olduğunu unutmayın, siz bir hayatı paylaşıyorsunuz, bu hayatı temiz tutmak ikinizin görevidir yani eşinizin görevi olduğu gibi sizin de görevinizdir.
  Sürekli Birlikte Olmak.
  Doğal olarak evli çiftler, zamanlarının büyük bir bölümünü birlikte geçiriyorlar. Evin dışındaki işleriniz bittikten sonra bir araya gelmeniz çok güzel ve faydalıdır ama sürekli bir arada olmak ya da bütün boş zamanları birlikte geçirmek tavsiye edilmiyor.
  Kendiniz için, eşinizin ilgi duymadığı veya çok az ilgilendiği bir hobi oluşturun, arkadaşlarınızla bir araya gelmeğe çalışın. Eski bir atasözü şöyle diyor: Kısa bir ayrılık, tatlı kıvılcımlar doğurur.
  Anlaşmamak.
  Evlilik bir tür alışveriş gibidir. Anlaşmak, evlilik hayatının normal bir parçası haline gelmelidir. Her iki çift, duygularını rahatlıkla açabildiği gibi her defasında çiftlerin birisi, kabullenmeği de bilmelidir. Bunun yanı sıra birlikte aldığınız birçok kararda, ortaya atılan görüşlerin birisini seçebilir ya da her ikinizin de görüşünden yararlanarak ortak bir görüş elde edebilirsiniz.
  Aşırı harcamalar.
  Sorumsuzca para harcamak, birçok sorunu da beraberinde getirecektir. Harcamalarınıza beraber karar vererek işbirliği ruhunu kazanmanın yanı sıra birçok hatadan da korunabilirsiniz. Kesinlikle eşinize danışmadan, önemli mali harcamalarda bulunmayın. Bu büyük bir hatadır.
  Aşırı Kıskaçlık.
  Kendinizi rahat hissetmiyorsanız, bütün gözlerin eşinizin üzerinde olduğunu veya eşinizin birilerinin peşinde olduğunu düşünüyorsanız, ilişkinizi bir daha gözden geçirmelisiniz. Eşinize güvenin. Sizin özgüveniniz ve eşinize güvenmeniz, eşinizin gözündeki değerinizi kat kat artıracaktır. Kesinlikle çok gerçekçi bir kanıtınız olmadıkça eşiniz hakkında kötü düşünmeyin. Eşiniz için uygun birisi olmadığınızı düşünebilirsiniz ama bu, eşinize güvenmemek için yeterli bir kanıt değildir.
  Bu saydıklarımız, aile hayatını yok eden unsurlardan sadece birkaçıdır. Bunlardan uzak durarak çok mutlu bir hayata kavuşabilirsiniz.
  Çeviri/Zehranet.
  Paylaş
  Anti Aşk Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Sevgi ile devam eden bir evliliği herkes arzuladığı halde huzurun devam etmesi için gereken yolları seçmek yerine yanlış ve insanların hayatını kötüye götüren yolların seçilmesi daha basitmiş gibi algılanmaktadır.anti aşk,  antiaşk,  eşiniz ile sorunlarınızı konuş