İslam Dini ve İman Bölümü ve İslam Dini Forumundan İnsan, evrenin gözbebeğidir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İnsan, evrenin gözbebeğidir

  Reklam
  İnsan, evrenin gözbebeğidir. Yüce Rabbimiz insanı kendine muhatap olarak yaratmıştır. Allah güzelliğinin tüm evrenleri dolduran ihtişamı insanın sezgilerinde seyredilir.

  Toplumlar ne kadar sapmış, çarpıklıklarla bozulsa da her çağda ve çağların her anında mutlaka Allah güzelliklerini sonsuz bir sevda ile seyreden seçkin kullar vardır. Ve de tüm insanlar onların yüzü suyu hürmetine bu dünyada yaşayabilme fırsatı bulmaktadır. Güzelliklere hased dolu düşmanlığı yüzünden kovulan şeytan, insanların peşine düşüp elinden geldiğince Allah'a dönmek isteyen insanları azaltmak ister.

  İslâm ve Kur'an da bu sayıyı sonsuzlaştırmak tutkusunda­dır. Ne yazık ki pek çokları kendini hayvansal yaşamdan kur­tarıp Allah'a giden muhteşem caddeye dâvet eden İslâm'a karşı çıkma yanılgısı içindedir. Ateistin, marksistin insanı hayvan çizgisine indirmesine karşı çıkacağı yerde, onu yücelten, Allah'a götürmek isteyene karşı çıkar!

  Şeytanın oyunu, insanı dünyanın çok ilkel heveslerine çekerek onun içinde boğmaktadır ve insan nefsi bu noktada şeytana müthiş bir yardımcıdır.

  İşte yüce kitabımız Kur'an'ın en büyük mucizesi nefs+şeytan işbirliğinin planlarını nokta nokta bozmasıdır. İnsanları yüreklerindeki sevgi ve coşku dolu cesarete yönelterek tüm ihtirasları yok eden yüce kitabımız, aynı zamanda mutlu ve güçlü yaşamanın tüm ayrıntılarını da lütfetmektedir.
  Dr. Haluk Nurbaki.


  Paylaş
  İnsan, evrenin gözbebeğidir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsan kainatta yaratılan en şerefli ve üstün canlıdır. İnsan bütün canlılardan farklı olarak yaratılmış en önemlisi de Allah insana kendi ruhundan üflemiştir. Diğer bir özellik ise akıldır. Düşünme yeteneği ile doğruyu yanlışı idrak edebilme özelliği verilmiştir.