Din Ve İman Bölümü ve İnançsızlara Cevaplar Forumundan İnanıyor musun? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İnanıyor musun?

  Reklam
  Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal traşı olmak için berbere gitti Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılarDeğişik konular üzerinde konuştular Birden Allah ile ilgili konu açıldı

  Berber: " Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum"

  Adam: " Peki neden böyle diyorsun?"

  Berber: " Bunu açıklamak çok kolay Bunu görmek için dışarıya çıkmalısın Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu, terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimseye acı çektirmez, birbirini üzmezdiAllah olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum"

  Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördüAdam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmişti Adam berberin dükkanına geri döndü

  Adam: " Biliyor musun ne var, bence berber diye birşey yok"
  Berber: " Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim"
  Adam: " Hayır, yok çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı"

  Berber: " Hımmm Berber diye birşey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?"

  Adam: " Kesinlikle doğru! Püf noktası da bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, bu gitmeyenlerin tercihi İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!"


  Paylaş
  İnanıyor musun? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  ya mükemmel bir paylaşım güldürürken düşündürüyor
  ALLAH razı olsun gerçekten...
 3. 3
  allah razı olsun kardesım.Bu kadar guzel anlatılır ve yazılır. 4. 4
  gayri muslımın bırı muslumana derkı:Ya ben müslüman olmak istiyorum ama sizin 5 vakit namazınız var. Ben işimi bırakıp kılamam bana zor gelir.Adam derkı:nıye sorun edıyorsun ben muslumanım ama kılmıyorum .Gayrı muslım derkı:sızın bırde orucunuz var ben aclıga dayanamam 1 ay boyunca.Adam derkı aaaa ne dusunuyorsunkı ben oruc hıc tutmam ama muslumanım.Gayrı muslım derkı:bırde zekatınız var ben nıye calısıp fakıre kazandıgımı dagıtayım bu haksızlık.Adam derkı bende zekat vermıyorum ama muslumanım.Gayrı muslım dayanamaz ve yaw arkadas ben zaten muslumanmışım.Olmaya ne gerek var.