İslam Dini ve İman Bölümü ve İman Forumundan Hz. Musa bile Allah’a bakamadığına göre cennette Alla’ı nasıl göreceğiz? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hz. Musa bile Allah’a bakamadığına göre cennette Alla’ı nasıl göreceğiz?

  Reklam
  Allah bu dünyada kendini kimseye göstermemiştir. Bir istisnası Hz. Muhammed’dir. İslam alimlerinin büyük çoğunluğuna göre, Hz. Muhammed miraç mucizesiyle Allah’ın cemalini müşahede etmiştir.


  - Cennet ise, bir mükâfat yeridir. Mükâfatın en büyüğü ve en şirini ve en zevklisi, insanın hep merak ettiği kendi yaratıcısını görmesidir. Allah bunu kullarından esirgemez.


  “Yüzler vardır o gün pırıl pırıl... Rab’lerine bakarlar.”(Kıyamet, 22-23)
  mealindeki ayette bu husus vurgulandığı gibi, Hz. Peygamber de, ayın dolunay olduğu bir zamanda buyurdu ki:  “Gökteki şu Ay’ı nasıl net görüyorsanız, (Cennette) Rabbinizi, böyle açıkça göreceksiniz."
  (Buharî, Tefsiru sureti’l-Kıyame:23; Müslim, İman, 302).  Müminler Cennette, Allah’ı cihetsiz olarak ve karşısında bulunmayarak ve nasıl olduğu anlaşılmayarak ve bir şekilde olmayarak görecektir. Allah’ın ahirette görüleceğine inanırız, fakat nasıl görüleceğini bilemeyiz..

  Sorularla İslamiyet  Paylaş
  Hz. Musa bile Allah’a bakamadığına göre cennette Alla’ı nasıl göreceğiz? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bu dünyadaki güzellikler insanların görebileceği şekilde cennetteki güzellikler hayal edilemeyecek güzelliktedir. İnsanlar cennette her şeyden arınmış temiz bir şekilde Allahu tealayı görecek şekilde yaratılacak ve hayranlıkla izleyeceklerdir.