İslam Dini ve İman Bölümü ve İman Forumundan Zina etmek isteyen gence Peygamberimiz (asv)'in yaptığı tavsiye ile ilgili hadisi yazar mısınız? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Zina etmek isteyen gence Peygamberimiz (asv)'in yaptığı tavsiye ile ilgili hadisi yazar mısınız?

  Reklam
  Zina etmek isteyen gence Peygamberimiz (asv)'in yaptığı tavsiye ile ilgili hadisi yazar mısınız?
  Yazar: Sorularla İslamiyet 2011-04-13

  Bu rivayet hadistir. Asr-ı saadette Peygamberimiz (asv) ashabıyla beraber bulunuyordu. Bir genç çıkageldi ve çok saygısızca:

  "Ya Resulallah! Ben felanca kadın ile arkadaş olmak istiyorum, onunla zina yapmak istiyorum." dedi. Ashab-ı Kiram, bu durumdan çok öfkelendiler. İçlerinden gazaba gelerek genci dövmek ve huzuru Resulullah'dan çıkarmak isteyenler oldu. Bazıları bağırıştılar. Çünkü genç çok hayasız konuşmuştu.

  Sevgili Peygamberimiz (asv) "Bırakın o genci buyurdu." Resulullah (asv), genci yanına çağırdı, dizinin dibine oturttu. Gencin dizlerini kendi mübarek dizine değdirecek bir şekilde oturttu ve:

  "Ey genç, birinin annenle bu kötü işi yapmasını ister misin? Bu çirkin hareket hoşuna gider mi?" diye sordu. Genç hiddetle:

  "Hayır Ya Resulallah." diye cevab verdi. Resulallah:

  "Öyle ise o çirkin işi yapacağın kimsenin evlatları da bundan hoşlanmazlar." Sonra:

  "Peki, bu çirkin işi senin kız kardeşinle yapmak isteseler, sever misin?" diye sorduklarında genç :

  "Hayır, asla!" diyerek hiddetleniyordu.

  "Şu halde insanlardan hiç kimse bu işi sevmez buyurdu." Sonra Hz.Peygamber (asv) mübarek elini bu gencin göğsüne koyarak şöyle dua etti:

  "Allah'ım! Sen bu gencin kalbini temiz kıl. Namusu ve şerefini muhafaza eyle ve günahlarını da bağışla."

  Genç, Resulallah (asv)'ın huzurundan ayrıldı. Bir daha günah işlemediği gibi böyle bir kötü düşünce aklından bile geçmeden yaşamış! (Müsned, V. 257)  Paylaş
  Zina etmek isteyen gence Peygamberimiz (asv)'in yaptığı tavsiye ile ilgili hadisi yazar mısınız? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah(c.c) razı olsun paylaşım için..emeğinize sağlık..ben zina etmek istiyorum,  zina yapmak isteyene,  zina yapmak istiyorum