Soru ve Cevaplarla İslam ve İman Soruları Forumundan Kıyamet ne zaman kopacak? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kıyamet ne zaman kopacak?

  Reklam
  Peygamber efendimize (s.a.v) bir Adam:

  -Ey Allahın resulü!Kıyamet ne zaman kopacak? dedi:Peygamber efendimiz:

  -Bu konuda soru sorulan kimse,soruyu sorandan daha fazla bilgili değildir,Fakat sana alametlerini bildireyim:Cariye efendisini doğurursa işte bu kıyamet alametlerindendir.Yine çıplak yalın ayak takımı kimseler insanlara lider olursa işte bu kıyamet alametlerindendir.Kuzu oğlak çobanları bina yapma konusunda birbirleriyle yarış ederlerse,işte buda kıyamet alametlerindendir.kıyametin ne zaman kopacağı bilgisi Allah'tan başka hiç kimsenin bilemediği beş gayba girmektedir'buyurdu.

  Daha sonra Peygamber efendimiz "Kıyametin ne zaman kopacağı hakkındaki bilgi Allahın katındadır.Yağmuru o yağdırır,rahimlerde olanı o bilir.hiç kimse yarın ne kazanacağını bilemez.yine hiç kimse nerede öleceğini bilemez.Şübhesiz Allah,her şeyi bilendir,her şeyden haberdar olandır"(Lokman:31/34)ayetini okudu.

  sonra soruyu soran adam çekip gittiPeygamber efendimiz:
  -Onu geri bana çağırın buyurdu.Bunun üzerine sahabiler,geri çevirmek için peşine düştüler.Fakat onunla ilgili hiç birşey göremediler.Bunun üzerine Peygamber efendimiz (s.a.v):
  -işte bu gelen kimse,Cebrail idi.İnsanlara dinini öğretmek için gelmişti buyurdu.(Buhari iman 37:İbni Mace,Mukaddime 9 (64))


  Paylaş
  Kıyamet ne zaman kopacak? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kıyametin ne zaman kopacağını Allah'tan başka kimse bilemez. Peygamber efendimize kıyametin alametleri bildirilmiştir. Bunlardan öte bilgi bulunmaz. Gaybı bilen bir tek Allah'tır.peygamberimize sorulan kıyamet sorusu ,  kiyamet nezaman kopacak sorusuna peygamberimizin cevabi