Müslüman Hanımlar ve Hoca Hanımlar Forumundan Erdemlili Bayan Hafızlar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Erdemlili Bayan Hafızlar

  Reklam
  Erdemlili Bayan Hafızlar


  LİMONLU KIZ KUR’AN KURSU HAFIZLIK MERKEZİ OLACAK

  HAFIZLARA ‘’TAÇ’’ GİYDİRİLDİ  Erdemli Müftülüğü Kız Kur’an kursunda ‘’Hafızlık’’ kursunu bitiren 5 öğrenciye Seçkin Düğün Salonunda düzenlenen törenle ‘’Hafızlık Tacı’’ takıldı.

  Taç takma töreninde konuşan Erdemli Müftüsü Mustafa Topal, henüz sebebini bilemediğimiz bir nedenden dolayı 15 yıl önce Kur’an Kurslarında ara verilen ‘’Hafız Yetiştirme’’ çalışmalarına yeniden başlattıklarını buradan yetişen ilk öğrencilere de ‘hafızlık tacı’ taktıklarını söyledi.

  Şu anda kurslarımızda 24 öğrencimiz hafızlık çalışması yapıyor diyen Topal, gelecek yıl hedeflerinin 15 hafızı mezun etmek olduğunu belirterek şunları söyledi:

  ‘’Kur’an-ı Kerimi ezberlemek Kur’anın inmesiyle başladı. Peygamberimiz zamanında Kur’anı Kerim hem yazıldı hem de yazanlar tarafından ezberlenerek hıfz edildi, bu günlere kadar geldi. Bilindiği gibi bu yıl Kur’anı Kerim’in indirilişinin 1400’üncü yılı tüm dünyada özellikle de ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.


  Paylaş
  Erdemlili Bayan Hafızlar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  gercekten cok guzel birsey bende hafiz olmayi cok isterdim ama olamadik rabbim zihinlerine kuvvet versin gercekten kurani ezbere okumak cok zor olsa gerekerdemli müftülüğü bayan hocaları,  kadın hafızların isimleri,  bayan hoca hanimlar,  kadın hafız isimleri,  kadin.hafizlarin ismi,  mersin erdemli lımonlu kız kuran kursu 2012 hafızlık törenleri