Müslüman Hanımlar ve Hoca Hanımlar Forumundan Bayan hafızlara muhteşem tören Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bayan hafızlara muhteşem tören

  Reklam
  Bayan hafızlara muhteşem tören  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Erzincan Müftülüğü tarafından bayan hafızlık kursu sonunda başarılı olan 17 bayan, törenle sertifikalarını aldı.


  25.Ocak.2011,16:54:00

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Erzincan Müftülüğü tarafından bayan hafızlık kursu sonunda başarılı olan 17 bayan, törenle sertifikalarını aldı.

  Müftülük Konferans Salonu'nda İl Müftüsü Burhan İşliyen başta olmak üzere yüzlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleştirilen törende, genç bayan hafızları diploma heyecanı yaşadı. Törenin açılışında ise Kur'an-ı Kerim okumada Doğu Anadolu Bölge Birincisi veTürkiye4'ncüsü olan Duygu Mete, Kur'an tilavetinde bulundu.

  Törende konuşan Müftü Burhan İşliyen, hafızlık mesleğinin önemine değinerek, salonu dolduran vatandaşlara teşekkür etti. Gösterilen ilginin iştiyaklarını artırdığının altını çizen Müftü İşliyen, "Öğrencilerimizin daha güzel mekânlarda Kur'an-ı öğrenmeleri için plan ve projelerimiz devam ediyor. İnşallah yakında 2 tane kursumuzun inşaatına başlayacağız. 150'şer kişilik kız-erkek 2 Kur'an kursu yapacağız. Taçlarını takacağımız 17 kızımız gibi daha niceleri yetişecek ve yarın mahşer meydanında anne-babalarının başına taç takılmasıyla kalmayıp, sadece mahşere-cennete yönelik hazırlık yapmakla kalmayıp, Kur'an'ın her ayetini, her cümlesini, her prensibini hayatına yansıtacak." dedi.

  Konuşmanın ardından Müftü Burhan İşliyen, Kur'an'ı Kerim okuma yarışmasında Doğu Anadolu Bölge Birincisi ve Türkiye 4'ncüsü olan ve hafızlığı başarı ile tamamlayan Duygu Mete'ye diplomasını ve hediyelerini verdi. Törende daha sonra 17 bayan hafıza diplomaları teslim edilerek, hafızlık taçları takıldı.


  CİHAN


  Paylaş
  Bayan hafızlara muhteşem tören Mumine Forum

hamidiye kiz hafizlik merasimi