Müslüman Hanımlar ve Hoca Hanımlar Forumundan Örnek vaize Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Örnek vaize

  Reklam
  Bursa Nilüfer vaizesi olan Nursen Turgut Hanım, bilgi ve sevgi dolu yüreğiyle 30 yıla yakındır Bursa'da Bursalılara ve Kur'an'a hizmet etmektedir.

  1961 yılında Kayseri, Turan köyünde doğdu, 1972'de Ankara Akdere İlkolundan, 1979 yılında Abidinpaşa Lisesinden, 1983 yılında Ankara İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.
  1983 yılında Bursa Ahmet Paşa Kur'an Kursu'nda öğretici olarak göreve başladı.

  1984 yılında atandığı Hürriyet Kuran Kursu'nda 2000 yılına kadar pek çok öğrenci yetiştirdi. Öğrencilerini Kur'an ahlakıyla donatırken toplumda mevki sahibi hanımlar olarak yetiştirmeye çabaladı. Öğrencilerinin bazıları mühendis, doktor, öğretim görevlisi veya öğretmen olarak sosyal hayatta yer alırken, birçoğu hocalarının yolundan yürüyerek Kur'an-ı Kerim'e hizmet etmeyi seçtiler.

  2000 yılında irşad görevlisi olarak hac vazifesini ifa etti.

  2002 yılında Yunanistan, 2004 yılında Almanya, 2008 yılında Fransa'daki dindaşlarımıza hizmet ve hikmet götürdü.

  2004 yılında açılan sınavı kazanarak başladığı vaizelik görevine devam ederken görevlendirildiği Osmangazi ilçesine bağlı Yunuseli Kanalıcı Kur'an Kursu yöneticiliğini 2010 yılına kadar sürdürdü. Yurt içi ve yurt dışında katıldığı konferanslarla, Kur'an eğitimi ve hafızlığı başta olmak üzere birçok alanda çalışmalar yapmış, çeşitli platformlarda özellikle kız çocuklarının eğitimini için sosyal sorumluluk projelerine katılmıştır.

  2004 yılından beri her yaz umre görevlisi olarak kutsal topraklarda hizmet etmektedir. Nilüfer ilçesine bağlı olarak irşad görevine devam eden Nursen Turgut evi ve üç çocuk annesidir. Çeşitli camilerde mümin hanımlarla vaaz programlarına devam etmekte, sorularını cevaplamakta, Kur'an-ı Kerim'in ışığını nefesi yettiğince yaymaya çalışmaktadır.  Paylaş
  Örnek vaize Mumine Forum

kanalıcı kuran kursu,  vaize,  bursa ahmet paşa kuran kursu