Müslüman Hanımlar ve Hoca Hanımlar Forumundan İkinci bayan vaize göreve başladı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İkinci bayan vaize göreve başladı

  Reklam
  İkinci bayan vaize göreve başladı

  Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Nevşehir İl Müftülüğü'ne atanan Vaize Gülşen, Yeni, görevine başladı.  1989 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olduğunu belirten Yeni, 1992 yılında Adana'da öğretmenliğe başladığını söyledi. Çeşitli ilköğretim, lise ve imam hatip liselerinde 12 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açtığı sınavı kazanarak 2004 yılı Eylül ayında vaizeliğe geçtiğini belirten Yeni, "Altı yıl Adana İl Vaizesi olarak görev yaptıktan sonra Nevşehir İl Müftülüğü vaizeliğine atandım." dedi.

  Nevşehir'de en büyük idealinin kadınların ve çocukların en güzel şekilde eğitilmeleri olduğunu kaydeden Yeni, nedenini ise eğitimli ve kültürlü bir hanım çocuklarının eğitimi ve yuvasının mutlu ve huzurlu olması için gereken donanıma sahip olmasını arzuladığını ifade etti.

  Nevşehir İl Müftülüğü Aile İrşad ve Rehberlik bürosunda yapacakları eğitim faaliyetleri ve sosyal etkinliklere Nevşehirli hanımların iştiraklerini ve desteklerini beklediğini ifade eden Yani, Anadolu'nun göbeğinde bulunan Nevşehir'de de güzel hizmetlerde bulunmaya çalışacağını sözlerine ekledi.
  CİHAN


  Paylaş
  İkinci bayan vaize göreve başladı Mumine Forum

ikinci bayan,  diyanet işleri vaizelik