Müslüman Hanımlar ve Hoca Hanımlar Forumundan Bayanların Kuran çalışmalarının güçlü, ezber ise zayıf yönüdür Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bayanların Kuran çalışmalarının güçlü, ezber ise zayıf yönüdür

  Reklam
  Bayanlar Kuran ezber konusunda zayıf görünüyorlar. Fakat Kuran'ın hüner ve sanat yönünde erkeklerden daha iyi bir performans sergiliyorlar. Kadınların yaratıcılık yönü daha fazla ileri çıkıyor.

  İmam Rıza (a.s) İslami Bilimler Kurumu Başkanı "Meliha Sadat Musevi" İran Kuran Haber Ajansı İkna muhabiriyle yaptığı konuşmasında, Kuran'ın Müslümanların birliği ve dayanışması konusundaki önemine değinerek "Bazı kurumların iyi çalışmalar sergilemesine rağmen, bayanlar ezber konusunda zayıf görünüyorlar. Bu yüzden daha fazla bu konuya önem vermelidirler." diye konuştu.

  Bayanların sanat ve edebiyat konusunda ise daha başarılı olduklarını ve yaratıcılık yönlerinin daha belirgin olduğunu söyleyen Meliha Saadat "Araştırma ve eser konusunda son yıllarda güzel ilerlemeler kaydedildi. Birçok araştırma ve yazılar önemli kültür merkezlerinde ve medyada yayınlandı" dedi.

  Topluma Kuran-ı Kerim konusunda güzel eserler kazandıran bayanlar, eserlerinin tanınmaması ve satılamamasında yakındıklarını belirten İmam Rıza (a.s) İslami Bilimler Kurumu Başkanı "Fakat değişik konferans, fura ve sergilerde bu eserler son dönemde daha iyi bir şekilde tanıtılmaktadır. Halkımızın bu eserlere olan ilgisi de artmaktadır. Şimdiye kadar Hz. Masumenin doğum günü 4. fura düzenlendi. Hem eserler tanıtıldı, hem de Kuran konusunda çalışma yapan bayanlara hediyeler verildi. Bu şekilde bayanların teşvik edilmesini amaçlamaktayır" diye konuştu.

  i.k.h.a.  Paylaş
  Bayanların Kuran çalışmalarının güçlü, ezber ise zayıf yönüdür Mumine Forum

adetliyken kuran ezberi yapılırmı