Çocuk ve Bebeklere Örgüler ve Hırka Örnekleri Forumundan Robadan Bebek Hırkası Örneği ve Yapılışı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Robadan Bebek Hırkası Örneği ve Yapılışı

  Reklam
  Örgü Anlatımlı Robadan Fırfırlı Bebek Yeleği Yapılışı  Bu yeleği arkadaşımın bebeği için hediye ördüm. Modeli internetten buldum. İpim bebe ipi ve 4 nolu şişle ördüm.
  68 ilmek başlanır.
  4 sıra haroşa yapılır. 2 yanlara 6 ilmek haroşadan sonra 1 dolayıp, 2 düz, 1 dolayıp 2 düz şeklinde arttırılır. 28 ikili düz olması gerekli. 6 ilmek haroşa örülüp sıra tamamlanır. Arka sırada dolayarak alınan ilmekler düz diğer ilmekler ters örülür. Kenar 6 ilmekler hep haroşa örülecek.
  6 sıra bu şekilde örüldükten sonra 3 sıra haroşa örülür.
  Yine arttırma işlemi uygulanır. 3 kez bu işlem tekrarlanır.
  Fırfırı içinde 6 haroşadan sonra 2 ters, 1 başını dolayarak, 1 düz, 4 ters, 1 başını dolayarak, 1 düz. Bu şekilde 2nci sırasında 1 düz olan 2 düz, üçüncü sırada 3 düz, dördüncü sırada da 4 düz örülür ve fırfır kısmında ilmekler kesilir.
  Yeleğin roba kısmını tamamlamış oluyoruz.

  Şimdi kolları ayıracağız.
  Ön için 32 ilmek alınır. 8 ilmek arttırılır. robadan 40 ilmek ayrılır bu kısım kolu olacak. Arka 61 ilmek, yine 8 ilmek arttırılır ve 40 ilmek diğer kol için ayrılır. Ön 32 ilmek.

  Örgü boyu 22 cm olana kadar örülür. Sonra robadaki fırfırı etek kısmınıda yapılıp örgü tamamlanır.

  Bu modelden 2 yelek ördüm. 100 gr yün yetmiyor. ikinci yumaktan çok az örülüyor. Bende roba kısımlarını evde bulunan bir renkle ördüm.
  Paylaş
  Robadan Bebek Hırkası Örneği ve Yapılışı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hırka kısmı örüldükten sonra fırfırlı olan kısmı da ayrı örülür. Daha sonra fırfırlı olan örgü hırka ile birleştirilir. Çok şirin bir model olan bu örgü hırka çocuklara çok yakışacaktır.mavi bebek hırkası anlatımlı,  haroşa örgü,  bebeörnekleri,  bebek hırka modelleri ve yapılışı,  bebek hırka modelleri robadan,  ajurlu karnıbahar örneğinin yapılışı,  anlatımlı bebek yelekleri