Örgü Modelleri Dünyası ve Hırka Örgü Modelleri Forumundan Örgü yeşil hırka modeli anlatımlı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Örgü yeşil hırka modeli anlatımlı

  Reklam
  MALZEME: Nako Şenet
  RENK NO: 256(1 yumak)
  263 (Üç yumak)
  ŞİŞ NO: Beş
  ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü, haraşo
  AKSESUAR: On tane düğme
  ARKA: Seksenaltı ilmek başlanır, altı santimetre iki+iki lastik yapılarak. Düz örgüye geçilerek otuz santimetre örülür. Kol evi için kenarlarda Üç+İki+Bir ilmek kesilir. Ondokuz santimetre daha yapılarak arka yaka için aradaki otuz ilmek bir defada kesilerek diğer sırada kesilen ilmeklerin yanlarından bir’er ilmek daha kesilir. Kol evi yirmiüç santimetre yapılınca omuzlara ayrılan yirmi’şer ilmek üç kademede azaltarak bitirilir.
  ÖN: Kırkdört ilmek başlanır, altı santimetre iki+iki lastik yapılır. Düz örgüye geçilerek otuz santimetre yapılır. Kol evi için kenarlarda üç+iki+bir ilmek kesilir. Kalan otuzsekiz ilmek onbeş santimetre daha örülerek yaka kesimi için ön ortadan onsekiz+üç+üç ilmek kesilir. Kol evi yirmiüç santimetre’e yapılınca omuza ayrılan yirmi ilmek üç kademede bitirilerek tamamlanır.
  KOL: İkiyüzatmışüç renk numaralı iplikle kırkdört ilmek başlanır, ikiyüzellialtı renk numaralı ipliğe geçilir. Bir’er sıra haraşo örülerek renk değişimi yapılır. Toplam altı sıra haraşo örülerek ikiyüzatmışüç renk numaralı ipliğe geçilerek iki sıra ters örülür. Düz örgüye geçilirken belirli aralıklarla yirmiiki ilmek arttırılıp otuzyedi santimetr örülür. Kol evi için yanlardan üç+iki ilmek kesilir. Otuz ilmek kalana kadar her sırada bir’er ilmek,hemen sonra üç sefer üç’er ilmek azaltarak örgüye devam edilir. Kalan ilmekler bir defada bitirilerek tamamlanır.
  YAKA: Yaka çevresinde şişe yüzonsekiz ilmek toplanarak üç santimetre ters örgü yapılır.
  ÖN BANT: Ön kenardan şişe yüzyirmi ilmek toplanarak üç santimetre iki+iki lastik örülür. Önün tek tarafında dört santimetre’de bir on tane ilik açılır.


  Paylaş
  Örgü yeşil hırka modeli anlatımlı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Sıfır yaka ve oldukça desen kullanılmış bir modeldir. Ön kısmında yukarıdan aşağıya sık düğmelerle süslenmiş ayrıca göğüs kısmında da bir çok desen kullanılmış ve çok şık bir örgü olmuş.örgü hırka örneği cok kolay anlatımlı