Örgü Modelleri Dünyası ve Hırka Örgü Modelleri Forumundan Anlatımlı Pembe Bayan Hırkası Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Anlatımlı Pembe Bayan Hırkası

  Reklam
  Anlatımlı Pembe Bayan Hırkası
  ARKA: 100 ilmek başlanır, 2 cm pirinç örülür. 10 ilmek düz 10 ilmek ters örülerek 3 cm’de bir yanlardan l’er ilmek eksiltilir. 43 cm örülerek kalan 90 ilmek kol evi için 3+2+1 ilmek kesilir. Kol evi kesiminde düz örülen ilmekler saç örgüsü devam edilir. Her 4 cm’de bir burulur. 20 cm daha örülerek arka yaka için ortadan 30 ilmek kesilir.Omuzlara bırakılan 24′er ilmek 24 cm’e tamamlanarak üç kademede kesilerek bitirilir.
  ÖN: 60 ilmek başlanır, 2 cm pirinç örülür. Ön ortada 10 ilmek pirinç örülür. 10 ilmek düz 10 ilmek ters örülerek 3 cm’de bir yan lardan l’er ilmek eksiltilir. Ife 43 cm örülerek kalan 50 ilmek kol evi için 3+2+1 ilmek kesilir. Kol evi kesiminde düz örülen ilmekler saç örgüsü devam edilir. Her 4 cm’de bir burulur.35 cm’de ilk ilik açılır. Her 4 . cm’de bir, iki ilik daha açılarak devam
  edilir. 20 cm örülerek yaka için 6+5+4+3 ilmek kesilir. Omuzda kalan ilmekler 24 cm’e tamamlanarak üç kademede kesilerek bitirilir.
  KOL : 40 ilmek başlanır, 3 cm pirinç örülür. Düz örgüye geçilerek bir defada 15 ilmek artırılır. Toplam 43 cm’de kol evi için 3+2 mek kesilir. Her sırada yanlardan Teri kesilerek 24 cm’e tamamlanır. 8 ilmek I ca bir defada kesilerek bitirilir.
  YAKA: Yaka kenarından şişe 96 ilmek alınarak 4 cm pirinç örülüp ilmekler kesilip bitirilir  Paylaş
  Anlatımlı Pembe Bayan Hırkası Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hem pantolon hem de etekler üzerine giyilebilecek şık bir hırka modeli. Boyu ne uzun ne kısa bu yüzden bir çok kıyafetle kombin edilebilir. Sarmal desenleri de hırka modelinde çok şık durmuş.hırka modelerianlatımlı,  iki üç renkli yakadan başlama hırka örnekleri,  yakadan başlama hırka anlatımlı