Resimler Bölümü ve Hayvan Resimleri Forumundan Endonezya'da yaşayan şeffaf deniz yılanı türü,şeffaf deniz yılanı resimleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Endonezya'da yaşayan şeffaf deniz yılanı türü,şeffaf deniz yılanı resimleri

  Reklam
  şeffaf deniz yılanı hakkında bilgiler

  Endonezya'da yaşayan deniz yılanı türü

  Ortalama 8 cm uzunluğunda Endonezya civarında yaşıyor.
  Küçük deniz bitkileri ile besleniyor.
  Bilim adamları iç organlarının yapısını ve nasıl çalıştığını hala çözebilmiş değil.
  A leptocephalus ("ince kafa" anlamına gelir) düz ve bir şeffaf larva ve yılan balığı , deniz yılan ve Superorder diğer üyeleri Elopomorpha . Bu 24 emir, 24 aile ve 156 cinse ait yayılma üzerinde 801 tür içeren, Teleost en farklı grubudur. ve bu grubun 140 milyon yıl önce Kretase döneminde meydana geldiği tahmin edilmektedir. Balıklar Bir leptocephalus larva ile böyle gibi en tanıdık müren dahil conger , moray yılan balığı ve bahçe yılan balığı ve ailenin tatlısu yılanbalığıAnguillidae , artı deniz yılan balığı az bilinen türleri 10'dan fazla diğer aileler. Bu düzenin tüm gerçek yılan vardır Anguilliformes . Larva bu tip elopomorph balıkların diğer dört geleneksel emir balıkların vücut formlarını daha çeşitlidir ve dahil tarpon , Bonefish , dikenli yılan balığı , ve pelikan yılanbalığı .

  Leptocephali (tekil leptocephalus) tüm yanal organları sıkıştırılmış Vücudun iç saydam jöle benzeri maddeler ve dışarıdan görünür myomeres ile kas ince bir tabaka içeren. Onların vücut organları küçük ve sahip oldukları sadece basit bir tüp bir gut için. özellikleri onlar hayatta iken onlara sonuçlar çok şeffaf olması Bu kombinasyon. Leptocephali kaudal yüzgeçler birleştirilebilmeli olan dorsal ve anal yüzgeçler sahip olsa da, pelvik yüzgeçler eksikliği. Onlar da eksikliği kırmızı kan hücrelerinin bunlar çocuk içine değişebilmek alıncaya kadar cam yılanbalığı onlar yılan gibi görünmeye başladığında sahne. Leptocephali da vardır kendi fang-gibi dişleri ile karakterizedir metamorfoz kadar, onlar kaybolur.

  Leptocephali en farklı balık larvaları onlar çok daha büyük boyutları büyür, çünkü (60-300 mm ve bazen daha büyük) ve daha bir yıl için yaklaşık 3 ay uzun larva dönemleri vardır. Bu organizmaların bir diğer ayırt edici özelliği, onların müsinöz kese olduğunu. Onlar tipik anguilliform yüzme hareketleri ile hareket ve ileriye ve geriye hem yüzebilirsiniz. hiçbir zooplankton, tipik olan, çünkü Onların yiyecek kaynağını belirlemek zordu balık larvaları gıda, şimdiye kadar görüldü [ kim tarafından? ] onların bağırsaklarında. Son zamanlarda sık sık olarak adlandırılır okyanus, serbest yüzen küçük parçacıklar üzerinde beslemek için görünür olsa bulunmuştur deniz karı . Leptocephali larva öncelikle gece okyanusun üst 100 metre yaşıyor, ve genellikle gündüzleri biraz daha derin. Leptocephali yetişkin yılan balıkları ve onların yakın akrabaları yaşıyor tropikal enlemlerde için güney ılıman okyanus dünya çapında bulunur. Amerikan yılan balığı, Avrupa yılan balığı, yılan balığı, yanı sıra bazı okyanus tür yumurtasına Sargasso Denizi bulunur.

  Leptocephali diğer balık larvaları farklı olan başka bir yolu onların gelişme içinde. Sonra diğer Teleost'un (leptocephali olmayanlar), yumurta Kapaklari ve larvalar yolk kesesi besinleri alır. Bunu takiben, harici besleme başladıktan sonra yolk kesesi tüketti. larva boyutu artmaya başlar ve Harici besleme başladıktan sonra bir yavru balık haline. [ 6 ] Bir leptocephali sahne olan balıklarda; ancak, kuluçka ve sarısından elde besinlerin sonra, larva harici besleme başlar etmeyin. [ 6 ] Bunun nedeni aslında mahsustur larvaları hala boyutu büyümeye devam ettiğini. [ 6 ] Bu bilgiye göre, leptocephali ile en büyük ve en temel leptocephali olmadan Teleost gelişimsel döngülerin farklılıklar ve Teleost'un biri o larvalar kullanımının besin kaynağı olduğu sonucuna varılmıştır.

  Balık larvası bu özel tip kötü onlar çok kırılgan ve yerine zooplankton partikül madde yiyin, çünkü kısmen anlaşılmış, artı kendi iyi yüzme yeteneği, onları deniz biyologları tarafından kullanılan çoğu standart büyüklükteki plankton ağları kaçabilmeleridir edilir. Hawaii Adası kapalı geceleri çekilen bir doğal yüzme leptocephalus bir video kaydı kendi yüzme davranışı gösteren bir örnek:

  Leptocephali görme sistemi ile ilgili iki ilginç gerçekler vardır. İlk bir çubuk egemen görme sistemine sahip olmasıdır.
  İkinci Synaphobranchidae (leptocephalus belirli bir aile) üstünde bir küre şeklinde lens ile bir boru şeklinde göz var, yani teleskopik gözleri olması.

  Bazı ilerlemeler arasında leptocephali büyümeye son yıllarda yapılmış Japon balığı ancak laboratuvar. Bu çabalar hedef üretmek için bir cam eels üretmek için su kültürü için kullanılmak üzere, yapay larva yumurtlama ve yetiştirme yoluyla unagi yiyecek. Unagi Japonya ve Doğu Asya'da popüler bir besindir.
  alıntı.  Paylaş
  Endonezya'da yaşayan şeffaf deniz yılanı türü,şeffaf deniz yılanı resimleri Mumine Forum

saydam yılan balığı,  şeffaf deniz yılanı,  ip yılanı,  şeffaf balık,  şeffaf yılan,  deniz yılanı,  deniz