Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Doğum korkusu nasıl yenilir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Doğum korkusu nasıl yenilir?

  Reklam
  Doğum korkusu nasıl yenilir?

  Doğum korkusu hamile bayanlarda sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Doğum korkusuna karşı yapılması gerekenlerin neler olduğunu uzmanlar cevaplıyor
  Fiziksel ve duygusal endişelerinizi birbirinden ayırt edin:
  Fiziksel sonuçlardan duyduğunuz endişeler; doğru ve güvenilir bilgi kaynaklarıyla normal düzeye çekilebilir. Ancak derinde yatan duygusal nedenlerden kaynaklanan doğum korkusu, doğuma dair doğru bilgilenmeyle giderilemeyebilir; psikolog yardımı gerekebilir.
  Doğum sonrasındaki hayatınızı planlamaya çalışın:
  Nerede doğum yapacağınız, doğuma girecek doktor, doğum esnasında sizinle birlikte olacak yakınlarınız, eve döndükten sonra size destek olacak kişiler ve çalışıyorsanız işyerinizle ilişkiler gibi konuları doğumdan önce planlayın.
  Kendinize zaman ayırın:
  Doğum öncesindeki aylarda rahatlamak için kendinize ve sizi rahatlatan aktivitelere vakit ayırmaya çalışın. Bu aktiviteler stresinizi azaltmanıza yardımcı olur.
  Yardım alın:
  Doğum korkusu günlük yaşamınızı olumsuz etkilemeye başlarsa ve bunlarla tek başınıza baş edemediğinizi hissederseniz profesyonel yardım alın.
  (alıntı)


  Paylaş
  Doğum korkusu nasıl yenilir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Doğum korkusunu yenmek için doğum ile ilgili bilgi sahibi olmaya çalışılmalıdır. Ne olacağını bilmemek hamile bayanları tedirgin etmektedir. Gerekli bilgilere sahip olan kişiler daha az ya da hiç korkmaz.