Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Düşükten hemen sonra hamile kalmak Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Düşükten hemen sonra hamile kalmak

  Reklam
  Düşükten hemen sonra hamile kalmak

  Hamilelik döneminde en istenmeyen durumlardan biri düşüklerdir. Gebelik teşhisi konan hamileler ilk 3 ay düşük tehlikesi ile kaşı karşıyadır.
  Bebeğini ultrasonda gören anne adayları için bu durum büyük hayal kırıklığı yaratır. Düşük yaşadıktan sonra tekrar hamile kalmayı denemek çok zor bir durumdur. Çoğu anne adayı tekrar düşük yaşama ihtimaliyle bir daha hamile kalmaktan korkarlar.

  Düşükten sonra tekrar hamile kalmak için: Düşükten sonra tekrar hamile kalmak için 3 ay bekleyin. Böylelikle rahminiz bu zaman zarfında tekrar normale dönecektir. Eğer düşük esnasında çok kan kaybettiyseniz, demir eksikliği sorununuzu giderinceye dek bebek için beklemelisiniz.
  Hangi sebeple düşük yaptığınızı öğrenin. Düşük yapmanın başlıca sebebi, genetik bozukluklardır. Bu yüzden kontrolden geçmeli ve bazı testleri mutlaka yaptırmalısınız.
  Bu konuyla ilgili konuşmaktan çekinmeyin. Kendinizi bu konuda suçlamayın. Sizin gibi bu tecrübeyi yaşamış kişilerle sıkıntılarınızı, üzüntülerinizi paylaşın.
  Organik yiyecekler yiyerek, vitamin kullanarak; ayrıca alkol, sigara ve stresten uzak durarak hamilelik döneminde sağlığınıza dikkat edin.
  Eğer daha önce düşük yaptıysanız, bir daha hamile kaldığınızı öğrendiğinizde sakin olun ve tekrar düşük yapacağınızı düşünerek korkmayın. Bu konuda uzmanlardan yardım alabilirsiniz.
  Düşük başlangıcının belirtilerine dikkat edin. Karnın alt bölümünde kramp ağrısı ve kan gelmesi durumu düşük tehlikesine işaret eder. Herhangi bir belirti ortaya çıktığı anda mutlaka doktorunuza görünmelisiniz.
  (alıntı)


  Paylaş
  Düşükten hemen sonra hamile kalmak Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Düşük yaşamak hem fiziken hem de ruhen anne adaylarını çökertir. Düşükten sonra hemen hamile kalmak doğru değildir. Bunun için en az üç ayın beklenmesi gerekir. Çünkü vücudun kendini toparlamasına ihtiyaç vardır.düşükten sonra okunacak dua,  düşükten hemen sonra hamile kalmak risklimi,  duşukten sonra dua,  düşükten sonra hamile kalmak risklimi,  daha önce düşük yapmış birinin birdaha düşük yapmamak için okuyacağı dua,  dusukten sonra okunacak dua,  dusukten sonra ok