Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Yeşillik yiyin kızınız olsun! Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Yeşillik yiyin kızınız olsun!

  Reklam
  Yeşillik yiyin kızınız olsun!
  Bebeğinizin cinsiyetini seçmek elinizde olsun ister miydiniz? The Telegraph gazetesinde yayınlayan bir habere göre meyve ve sebze gibi yeşilliklerden bol tüketen kadınların kız çocuğu olma ihtimali daha yüksek.

  Hollandalı bilim adamları araştırma kapsamında erkek çocuk annelerine “ küçük kız diyeti” adını verdikleri bir diyet uygulamayı önerdi. Bu diyet kalsiyum ve magnezyum değerleri açısından yüksek bir diyetti. Patates ve muz gibi potasyum açısından yüksek besinler ise sınırlandırılmıştı. Çünkü bu besinlerin erkek çocuğa neden olduğu düşünülüyordu.

  5 yıllık bu araştırma sonucunda 26 kadın kız çocuğu sahibi olurken, yalnızca 6 tanesi erkek doğurdu. Kadınlardan menstural dönemlerine dikkat etmeleri ve belirli bir dönemde kalmayı seçmeleri de istendi. Ancak araştırmacılar %80’lik bir oranla kız bebek dünyaya gelmiş olmasını beslenme şekline bağlıyor.

  Araştırmanın açıklaması ise şu şekilde: Beslenme şekli döllenmemiş yumurtanın dişi kromozoma daha yatkın bir hale gelmesini sağlıyor.

  Araştırmalar daha da ileri bir düzeye taşınabilirse, ileride çiftler isteklerine göre belli şartları yerine getirerek çocuklarının cinsiyetini belirleme şansına sahip olacaklar.

  (alıntı)


  Paylaş
  Yeşillik yiyin kızınız olsun! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  benim iki oğlum var ikiisndede cok fasla kırmızı et ve dondurma yedim 3. 3
  Cok güldüm bu yaziyi okuyunca
  ALLAH bana bir oglan nasip eti ben beslenmeden cocugun cinsiyetini nasil degistireyim

  Yesilik cok severim 3hamilelik gecirdim 3de Erkekti 4. 4
  Benimde 3 oglum var,bi kizim olsa fena degil yani.Pek inandirici degil ama denemekde fayda var.Rabbim hepimize hayirli,saglikli evlat nasip etsin.gerisi bos.Yinede bi kizim olsa bana yoldas olurdu diye düsünüyorum.4cocukda bazende cok diye düsünüyorum. 5. 5
  Allahım çocuklarınızı sizlere bağışlasın inşallah......

  Bende sizler gibi bu yazıyı okuyunca çok şaşırmıştım..Herşeyi Rabbim bilir tabiki.......O kime neyi takdir ederse o olur..... 6. 6
  Amin zeynep bacim ALLAH razi olsun .
  Rabbim evlat acisi yasatmasin.
  Saglikli Hayirli olsunda varsin hep erkek olsun.
  Rabbim herkeze nasip etsin INSALLAH 7. 7
  çocuklarının cinsiyetini belirleme şansına sahip olacaklar
  Allah bilir bu konuyada el attılar ya bişi diyemiyorum