Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Hamilelerin dikkatine! Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hamilelerin dikkatine!

  Reklam
  HAMİLELERİN DİKKATİNE

  Özenli Giyinin: Gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farkı üst solunum yolları enfeksiyonlarına yol açmaktadır.Bu hastalık hamile kadınlarda zatürreye kadar ilerleyebilir.Bu durum hem anne adayı hem bebek için büyük bir risk taşımaktadır. Hamileler özellikle havalar yüzünden oluşan sıcaklık farklarına karşı kendi tedbirlerini almak zorundadırlar.Hava sıcak gibi görünsede havanın ilerleyen saatlerde soğuyacağını düşünerek kıyafetlerini yanlarına almaları tavsiye ediliyor.

  Alerjinin Önüne Geçin: Bahar ayında doğanın uykusundan uyanması ile tekrar alerji hastalarıda tedbirlerini almalıdırlar.Hamile annelerde alerjik vakalar bazen maalesef ölümle sonuçlanmaktadır.Bu tarz alerjisi olanlar bahar aylarında alerjilerini tetikliyecek her şeyden uzak durmalı ve gerekiyorsa doktor danışmanlığına başvurmalıdırlar

  Ayakkabı Seçimi Önemli: Bahar ayının gelmesi ile hamilelerde dışarda dolaşabilme yürüyüş ve spor yapabilme imkanlarına kavuşuyor. Spor için uygun giyinmek hamileler için çok önemlidir.Ödem’e yatkınlık nedeniyle bol ayakkabı tercih edilmelidir. Sıvı kaybı hamilelerde çok önemli olduğu için bol bol sıvı tüketmeleri tavsiye edilir.

  Depresif Olmayın: İnsanların duygularında en ciddi değişikliklerin bahar ayında olduğu,Örneğin depresyon atakları,intiharların en sık bahar aylarında görüldüğüne dair bir çok bilimsel yayın bulunmaktadır.Değişen hormonların etkisi ile bu durum özellikle anne adayları için hem hamilelik sürecinde hemde özellikle doğumdan sonra loğusalık sürecinde çok önemlidir.Loğusalık ta görülen depresyonun bahar aylarında daha sık görüldüğü bilinmektedir.
  (ALINTI)


  Paylaş
  Hamilelerin dikkatine! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hamile bayanlar önceki yaşantılarının bir kısmını hatta bir çoğu bırakmak zorunda kalırlar. Sağlıklı bir hamilelik geçirmek isteyenler ayakkabılarına, pamuklu giysiler giyme konusunda özenli olmaları gerekir.