Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Hamilelikte Şişmanlık Düşük Nedeni Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hamilelikte Şişmanlık Düşük Nedeni

  Reklam
  Hamilelikte Şişmanlık Düşük Nedeni

  gebelikte kilo kontrolü - hamilelikte şişmanlığın sakıncaları - gebelikte fazla kilo sorunları

  Gebelikte şişmanlık düşük yapmanıza ya da bebeğin şeker hastası olarak doğmasına sebep olabilir.

  Son yıllarda obezite (aşırı kiloluk) oranının artması ile birlikte hamilelikte düşük yapma,bebeğin anne karnında ölmesi ve şeker hastası olarak doğması sonuçlarının arttığı belirtildi.

  Hamilelik sürecinin normal kilolulara göre daha zor geçtiği Obezlerde düşük yapma riskinin sağlıklı bir anne adayına göre üç kat daha fazla. Gebelik sürecinde aşırı kilodan dolayı, geceleri uyku sırasında anne adaylarında solunum durması yaşanabiliyor.Bu durumda doğacak bebeğin oksijensiz kalmasına neden olup ölü doğum riskinin de iki kat arttırabiliyor.

  Uzmanlar hamilelik sırasında zayıflama amaçlı değil doktrol kontrolünde sağlıklı hamilelik için diyet yapılması gerektiğini belirterek ideal olanın gebelik sırasında 9-13 kilo almak olduğunu doğum sonrası düzenli emzirmenin de kilo vermede yarar sağladığını belirttiler.  Paylaş
  Hamilelikte Şişmanlık Düşük Nedeni Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hamilelik döneminde anne adayları sürekli aşermeleri çok normaldir. Fakat annelerin sık ve az yemeleri gerekir. Çünkü fazla yemek kilo olarak vücuda yerleşeceğinden bebeğe de anneye de zarar verecektir. Hatta fazla kilolu olan bayanların düşük tehlikesi yaşama riskleri söz konusu olabilmektedir.