Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Hamileler İçin Aromaterapi Yağları Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hamileler İçin Aromaterapi Yağları

  Reklam
  Hamileler İçin Aromaterapi Yağları

  aromaterapi yağları nelere iyi gelir - gebelikte kullanılması gereken aromaterapi yağları

  Hamilelik döneminde kullanılması önerilen saf aromaterapi yağları
  1. Bergomat: Ağrı kesici, antiseptik, antidepresan, canlandırıcı ve tazeleyicidir. Hamilelikte sıklıkla karşılaşılan sistitsorununda da yardımcıdır.

  2. Roma papatyası: Antiseptik, ağrı kesici, iltihap giderici ve spazm çözücü, kas ağrısı, baş ağrısı, diş ağrısında yardımcıdır. Hazımsızlığa iyi gelir.

  3. Servi (5. aydan sonra) : Antiseptik, spazm çözücü, ödem giderici. Hemoroid, varis ve dolaşım sorunlarında faydalıdır.

  4. Greyfurt: Dolaşım sorunlarında faydalı, canlandırıcı ve tazeleyici, ödem giderici, sindirime yardımcı, lenf dolaşımını uyarıcı ve su atıcıdır.

  5. Lavanta: Antiseptik, antibiotik, ağrı kesici, antidepresan, genel iyileştirici ve rahatlatıcıdır. Hamilelikte ağrı ve sancıların giderilmesini sağlar. Su atmaya yardımcıdır. Hücre yenilenmesini tetikler, çatlak ağlarında kullanılır.

  6. Limon: Antiseptik, antibakteriyel, antifungal, dolşaım sorunlarında faydalı ve uyarıcıdır. Tonik olarak kullanılır. Varis oluşumunu engelleyici özelliği vardır. Sabah bulantılarında rahatlatıcı görevi görür.

  7. Mandalina: Antiseptik, tazeleyici, tonik ve rahatlatıcıdır. Ödem tutmasında etkili.

  8. Petitgrain (acı portakal) : Antiseptik, antidepresan, sinirsel sakinleştirici, tazeleyici. Sedative, doğum öncesi-sonrası depresyonunda çok etkili.

  9. Gül ağacı: Antiseptik, sinirsel sakinleştiricidir.

  10. Tea tree (çay ağacı) : Antibiyotik, antiseptik, antifungal, antiviral, dezenfektan. Vajinal mantar ve akıntı tedavisinde etkilidir. Cilt temizliğinde bakteri öldürücü özelliği vardır. Ylang Ylang Antiseptik, antidepresan, afrodizyak, sinirsel sakinleştirici ve tansiyon düşürücüdür.  Paylaş
  Hamileler İçin Aromaterapi Yağları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hamilelik sıkıntılı bir dönemdir. Hem fiziken hem de ruhen zorluklar yaşayan anneler, bu sıkıntıları azaltmak için doğal yağlardan kullanarak en aza indirmek mümkündür.