Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Hamilelikte bol elma tüketin Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hamilelikte bol elma tüketin

  Reklam
  Hollandalı ve İskoç bilim adamlarının yaptığı araştırma çerçevesinde, yaklaşık 2 bin hamile kadının beslenme biçimleri izlendi ve 1253 bebeğin akciğer işlevleri kontrol edildi.

  Utrecht Üniversitesi nden S. M. Willers ın yazarlığını yaptığı araştırmada, 5 yaşlarına geldiklerinde 145 çocuğun astıma yakalandığı görüldü. Thorax dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, annelerin gebelikleri sırasında tükettikleri yiyeceklerden çocukların astıma yakalanmasında koruyucu etkiye sahip tek gıdanın elma olduğu tespit edildi.

  Anneleri haftada 4 den fazla elma yiyen çocukların astıma yakalanma riskinin, haftada hiç ya da bir elma yiyen annelerin çocuklarından yüzde 53 daha az olduğu gözlendi. Araştırma ayrıca, hamilelik sırasında balık yemenin, çocuklarda egzamaya yakalanma olasılığını azalttığını gösterdi.

  Haftada bir kez ya da daha fazla balık tüketen gebelerin gebelerin çocuklarında, diğerleriyle kıyaslandığında egzama riskinin yüzde 43 daha az olduğu belirtildi.

  Paylaş
  Hamilelikte bol elma tüketin Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Balığı fazla yiyemedimde,elmayı hamile iken günde en az 2 tane yerdim,hamile kardeşlerime tavsiye ederim inşallah yeyin.Bebeğim Rabbiminde takdiri ile çok sağlıklı dünyaya geldi.Zaten doktorumda demişti.çok sağlıklı beslenmişsin diye.Güzel faydalı paylaşım için teşekkürler Esila kardeşim Rabbim razı olsun..